Platforma dla grup producentów rolnych

1 lutego 2009
Pierwszy Portal Rolny rozpoczyna nową inicjatywę. Jest ona dedykowana wszystkim istniejącym i powstającym grupom producentów rolnych. Chcemy wesprzeć wysiłki członków tych grup, a w szczególności ich liderów, w doskonaleniu umiejętności niezbędnych do wspólnego działania w interesie grupy i branży. Chcemy przyczyniać się do lepszego rozwiązywania problemów grup, do intensyfikacji kontaktów między grupami, słowem - do prawdziwego i  szybkiego ich krzepnięcia i rozwoju.

Planujemy następujące formy działań:

•    Inicjowanie i/lub pomoc w organizowaniu ogólnopolskich spotkań sektorowych dla grup producentów rolnych.  Celem tej inicjatywy ma być  sprzyjanie intensyfikacji kontaktów między grupami działającymi w tej samej branży. Chodzi przede wszystkim o stwarzanie większych możliwości wymiany doświadczeń, szukania rozwiązań wspólnych  problemów i wyzwań , powstawania nowych pomysłów na rozwój. Pierwsze spotkanie, dedykowane jest wyłącznie grupom z sektora trzody chlewnej i  odbędzie się 26 lutego 2009 r. w Poznaniu.
•    Uruchamianie na stronach PPR.pl specjalnej platformy internetowej dla grup producentów z danego sektora, tj. specyficznego mini-portalu i forum przeznaczonego tylko dla tych grup. Jakkolwiek platforma ta będzie moderowana przez Redakcję PPR.pl, założeniem jest, że jej zasadnicze treści i przesłania będą kształtowane przez same grupy. Celem tej inicjatywy ma być przede wszystkim sprzyjanie lepszej wymianie informacji między grupami w okresie między kolejnymi ogólnopolskimi spotkaniami  sektorowymi oraz szybkiemu upublicznianiu ich postulatów, problemów, ale też  i sukcesów.
•    Organizowanie internetowych form edukacji dla liderów i członków grup producentów rolnych. Działanie to będzie miało na celu wspomaganie kształcenia i rozwoju osobistego osób kierujących grupami oraz  członków grup. Głównym medium edukacyjnym  w tej formule będzie internet (za pośrednictwem PPR.pl) , jednakże przewidywana jest też zjazdowa forma warsztatów edukacyjnych dla  zarejestrowanych uczestników.

POWIĄZANE

Eko = dbanie o planetę. Jak wynika z sondażu IPSOS przeprowadzonego na początku ...

Sektor motoryzacyjny stał się główną ofiarą globalnego kryzysu półprzewodników. ...

PZU rozpoczyna jesienną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę