Kujawsko-Pomorskie Dni Pola

22 czerwca 2005

Grubno 25-26 czerwiec 2005r
uroczyste otwarcie o godzinie 11.00

Kujawsko-Pmorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie Oddział w Przysieku, Zespół Szkół – Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie oraz Adriana S.A. organizują w dniach 25-26 czerwca 2005 roku Kujawsko-Pomorskie DNI POLA Grubno 2005. Odbędą się one na terenie firmy Adriana S .A. przy Zespole Szkół CKP Grubno koło Chełmna w województwie kujawsko-pomorskim, pod hasłem „Z jakością – w przyszłość”.

Mocna stroną Kujawsko-Pomorskich Dni Pola w Grubnie, w odróżnieniu od innych podobnych imprez, jest prezentacja poletek. Rolnicy wciąż poszukują nowych lepszych odmian, nowocześniejszych technologii. To wszystko znajdą u nas, gdzie na powierzchni blisko 6 ha prezentowana będzie unikatowa kolekcja krajowych i zagranicznych roślin uprawnych wraz z najnowocześniejszymi wariantami ich ochrony. W kilku blokach zaprezentujemy ponad 120 odmian zbóż ozimych i jarych, kukurydzy, rzepaku, roślin strączkowych, ziemniaków, w tym wiele odmian nowych, po raz pierwszy pojawiających się na rynku. Zaprezentują je czołowe firmy handlowe w tym Hodowla Roślin Strzelce, Agrobras Wągrowiec, Danko Hodowla Roślin, Poznańska Hodowla Roślin, PMHZ Strzekęcin, Hodowla Ziemniaka Zamarte, Saaten Union Polska, KWS Polska, Hodowla w Szydlaku, Europlant, LM.

Nie musimy rolników przekonywać jak ważną rolę odgrywa skuteczna, racjonalna ochrona roślin. Największe firmy chemiczne w tym Bayer, BASF zaprezentują najlepsze warianty ochrony. Warto je poznać aby przenieść to co najlepsze, to co najtańsze do swoich gospodarstw. Oczywiście nie zabraknie szerokiej palety firm prezentującej maszyny, wyposażenie budynków inwentarskich, pasze, nawozy i inne środki do produkcji rolnej. Nie bez znaczenia jest fakt zaprezentowania się wielu firm budujących płyty gnojowe i zbiorniki na gnojowice.

Tegorocznym Dniom Pola oprócz bogatej oferty wystawców i licznych pokazów pracy maszyn rolniczych towarzyszyć będzie Forum Młodych Rolników. W trakcie seminarium uczestnicy szczegółowo zapoznają się z założeniami strategii rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013.

Ponadto imprezie będą towarzyszyć konsultacje polowe na temat „Możliwości uprawy roślin energetycznych w warunkach województwa kujawsko-pomorskiego. Udzielane będą praktyczne porady, dotyczące zasad pozyskiwania funduszy na inwestycje w gospodarstwie, dotacji dla gospodarstw niskotowarowych i innych form bezzwrotnej pomocy.

Patronat nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Serdecznie zapraszamy!!

PROGRAM

Wystawa
25-26 czerwca, godz. 10-17

 • prezentacja najnowszych krajowych i zagranicznych odmian roślin uprawnych
 • przedstawienie nowoczesnych technologii upraw
 • prezentacja działania środków ochrony roślin i nawozów
 • wystawa ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych oraz artykułów do produkcji rolnej
 • pokaz pracy maszyn firm uczestniczących w Dniach Pola
 • nowości w zakresie środków do produkcji zwierzęcej

Forum Młodych Rolników
Otwarcie 25 czerwca, godz. 11.30

 • otwarcie i wystąpienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • wsparcie rolnictwa w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013
 • Możliwości uprawy roślin energetycznych w warunkach województwa kujawsko-pomorskiego

konsultacje 25-26 czerwca , godz. 10-17

 • jak otrzymać:
  fundusze na inwestycje w gospodarstwie, dotacje do gospodarstw niskotowarowych i inne formy bezzwrotnej pomocy.
 • informacje dotyczące:
  kredytów komercyjnych i preferencyjnych, wymogów zooweterynaryjnych, warunków obrotu produktami rolnymi funkcjonowania rynków rolnych, atestacji opryskiwaczy, dobrostanu zwierząt.
 • konsultacje polowe na temat uprawy roślin energetycznych

POWIĄZANE

Kończy się III Ogólnopolski Konkurs Testowy z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospod...

IV Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie...

W poniedziałek, 21 listopada 2022 roku w Rzymie, rozpoczęła się 45. Sesja Komisj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę