aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Systemy Żywnościowe na szczycie ONZ 2021

27 września 2021
Systemy Żywnościowe na szczycie ONZ 2021

UNFSS – Przyszłościowe zobowiązania ONZ muszą uznawać centralną rolę rolników i producentów żywności. Szczyt Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Systemów Żywnościowych stanowi kluczowy moment w określaniu zobowiązań krajów i zainteresowanych stron na rzecz przyszłości naszych systemów żywnościowych.
Pandemia COVID-19 ograniczyła główne wydarzenie Szczytu ONZ do debat online, ale przygotowania do tego wydarzenia trwały miesiące.
Copa i Cogeca wraz z innymi światowymi organizacjami rolników i przedstawicieli producentów rolnych, przyczyniła się w pracach przygotowawczych do opracowania zagadnień, które miały na celu przedstawienie stanowisk Europejskich rolników i spółdzielni, które zostały dobrze przedstawione i odzwierciedlone w niektórych kluczowych debatach i ich wynikach.
Deklaracja Producentów Żywności - Na Szczycie Systemów Żywnościowych ONZ 2021
Razem z szeregiem innych organizacji producentów Copa i Cogeca podpisały porozumienie, deklarację, mającą na celu przekazanie kluczowych zobowiązań i żądań do rządów państw i przedstawicieli ONZ.
Wspólna deklaracja podkreśla zobowiązanie producentów rolnych, do kontynuacji wysiłków w wytwarzaniu wystarczającej ilości żywności w uprawach dla całej populacji, jednocześnie poprawiając zrównoważenie ich produkcji. Zobowiązują się również do pracy nad bardzo trudnym zagadnieniem zachowania naturalnych siedlisk, jednocześnie przyczyniając się do witalności społecznej i tworzenia miejsc pracy na obszarach wiejskich.
Aby to robić, producenci rolni wzywają państwa członkowskie i inne zainteresowane strony do nagradzania ich wysiłków na rzecz: produkcji żywności z poszanowaniem granic planety i bioróżnorodności.
Co najważniejsze, organizacje producentów rolnych wzywają państwa ONZ do zapewnienia producentom rolnym/rolnikom łatwego dostępu do technologii, wiedzy i środków finansowych niezbędnych do osiągnięcia tych celów. Ponadto państwa członkowskie i instytucje międzynarodowe muszą również uznać centralną rolę producentów rolnych we wspieraniu wszelkich pozytywnych zmian w naszych systemach żywnościowych i potrzebę aktywnej współpracy z nimi w realizacji polityk związanych z zabezpieczeniem dostatecznej ilości żywności.
Pełna treść deklaracji znajduje się tutaj https://foodsystems.community/food-producers-declaration-for-the-un-food-systems-summit-2/
Lista Sygnatariuszy deklaracji:
Asian Farmers’ Association (AFA); Pan-African Farmers’ Organization (PAFO); World Farmers’ Organisation (WFO); International Pole and Line Foundation (IPNLF); Intercontinental Network of Organic Farmers Organisations (INOFO); Global Farmer Network (GFN); Copa and Cogeca, European farmers and European agri-cooperatives; European Carbon Farmers; European Council of Young Farmers (CEJA); Bharat Krishak Samaj (Farmers’ Forum, India); Rythu Sadhikara Samstha ( Farmers' Empowerment Corporation), A.P, India; Self Employed Women’s Association (SEWA); Environment and Development Association JASIL, Mongolia; Mongolian National Federation of Pasture User Groups; Southern African Confederation of Agricultural Unions (SACAU); Jamaica Network of Rural Women Producers (JNRWP).

 

e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Projektowanie ogrodów to piękna pasja, a jednocześnie cenna umiejętność. Pozwala...

Jak na razie, jedynym dokumentem pod którym podpisała się strona rządowa są usta...

Parlament UE przyjął nowe przepisy, które sprawią, że opakowania staną się bardz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę