Adama_Spyrale_1-31.05.21

Świętokrzyskie/ W niedzielę ogólnopolska konwencja PiS poświęcona rolnictwu

14 sierpnia 2018
Świętokrzyskie/ W niedzielę ogólnopolska konwencja PiS poświęcona rolnictwu

Sytuacja w rolnictwie będzie głównym tematem ogólnopolskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się w niedzielę w Sandomierzu. Spotkanie będzie inauguracją naszej kampanii wyborczej – zapowiedział szef świętokrzyskich struktur partii, poseł Krzysztof Lipiec.

Lipiec w poniedziałek na konferencji prasowej w Kielcach poinformował, że w niedzielnej konwencji udział wezmą m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, którzy przedstawią szczegóły Planu dla Wsi. "To dla nasz szczególny zaszczyt i wyróżnienie" – podkreślił polityk PiS.

Lipiec zaznaczył, że nowy Plan dla wsi zakłada wsparcie dla rolników, na którym - jego zdaniem - skorzystają także mieszkańcy większych miejscowości.

"Dzisiaj, polscy rolnicy, którzy produkują dobrą, zdrową żywność, są najsłabszym ogniwem w łańcuchu dostaw żywności od pola, aż po konsumencki stół. Rzecz sprowadza się do tego, żeby rolnicy mieli godziwą płacę za to, co wyprodukują na polskiej ziemi, a mieszkańcy miast, którzy są beneficjentami ich ciężkiej pracy, płacili za te produkty jak najniższe ceny" – mówił Lipiec.

Jak dodał, obecnie największym beneficjentem "tego, co się dzieje na polskiej wsi, a więc tego, co rolnicy wyprodukują na swojej ziemi", są pośrednicy. "My ten stan rzeczy chcemy zmienić, dlatego też został ogłoszony Plan dla Wsi" – powiedział polityk PiS.

Lipiec odniósł się także do ostatniego sondażu IBRIS, z którego wynika, że w woj. świętokrzyskim jego partia może liczyć na 42 proc. głosów. "To z całą pewnością świadczy o tym, że PiS w woj. świętokrzyskim jest wiarygodnym środowiskiem politycznym. Dotrzymujemy naszych obietnic, staramy się być bardzo aktywnymi i być blisko naszych wyborców, co przełożyło się na to poparcie" – powiedział szef partii w regionie.

Członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł PiS Marek Kwitek przekonywał, że rządowy program dot. wsparcia dla wsi jest bardzo dobrze przyjmowany wśród rolników i sadowników.

"Musimy mieć świadomość, że ten i ubiegły rok pokazały, iż konieczna jest jednak ingerencja i pomoc państwa dla rolników w sytuacjach bardzo trudnych. Nie może być tak, że niewidzialna ręka rynku tylko ma regulować kwestie związane z popytem i podażą na tym rynku. Jest potrzebna opieka i pomoc państwa, czego przykładem może być tegoroczna susza" – powiedział Kwitek.

Konwencja rozpocznie się w niedzielę o godz. 13 na sandomierskim rynku.(PAP)

autor: Piotr Grabski


POWIĄZANE

Jak wynika z badań Kantar co czwarty (25%) Polak jadł truskawki w kwietniu. To z...

AGROunia kolejny raz wysłała pismo do premiera, by w podziale pieniędzy z fundus...

Rada - 29 kwietnia 2021 roku - przyjęła decyzję w sprawie zawarcia ze Zjednoczon...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę