aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Strajk generalny NSZZ RI Solidarność na niespotykaną skalę

9 lutego 2024
Strajk generalny NSZZ RI Solidarność na niespotykaną skalę

Dzisiaj, 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00 zaczyna się 30-dniowy generalny strajk rolników ogłoszony przez NSZZ RI Solidarność. Wielkość protestów przechodzi najśmielsze oczekiwania organizatorów.Na mapie publikowanej przez rolniczy związek Solidarność widnieje ponad 250 punktów i 9 lutego 2024 doprowadzi do paraliżu na polskich drogach. Główną osią sporu jest granica z Ukrainą, której otwarcie przez Komisję Europejską, doprowadziło do załamania na wszystkich rynkach żywnościowych Unii Europejskiej, a rolników na skraj bankructwa.

Dla przypomnienia, poniżej przedstawiamy pełną treść komunikatu NSZZ RI Solidarność, która została zatwierdzona jednogłosnie uchwałą na posiedzeniu Prezydium w dniu 31. stycznia 2024 roku.

"Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność”, na posiedzeniu Prezydium związku w dniu 31 stycznia 2024 roku, jednogłośnie podjętą Uchwałą, ogłasza 30 dniowy strajk generalny rolników na terenie całego kraju, który rozpocznie się blokadą wszystkich przejść granicznych Polski z Ukrainą wraz z blokadami dróg i autostrad we wszystkich województwach z dniem 9 lutego 2024 roku o godzinie 10.00

Nasza cierpliwość się wyczerpała. Nie ma już miejsca na negocjacje, bo polscy rolnicy nie mają już, gdzie się cofnąć.

Stanowisko Brukseli z ostatniego dnia stycznia 2024 roku jest dla całej naszej społeczności rolniczej nie do przyjęcia. Dodatkowo, bierność władz Polski i deklaracje współpracy z Komisją Europejską oraz zapowiedzi respektowania wszystkich decyzji Komisji Europejskiej w sprawie importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z Ukrainy nie pozostawia nam innego wyboru jak ogłosić strajk generalny.

Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie.

Rząd Polski, musi mieć jasny plan dla produkcji rolnej, opłacalności produkcji, odbudowy polskiego przetwórstwa i polskiego handlu.
O to będziemy walczyć aż do skutku. Polskie, rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego kraju.
Zdrowa polska żywność, którą produkuje polski rolnik to podstawa do wyżywienia i zdrowia obywateli RP.

Prezydium NSZZ RI „Solidarność” apeluje o SOLIDARNOŚĆ całej społeczności rolniczej.

Wzywamy naszych członków do wspólnego działania i wyrażenia naszego sprzeciwu wobec obecnej sytuacji. Związek NSZZ RI „Solidarność” apeluje o jedność oraz podjęcie konstruktywnych działań dla dobra całej społeczności rolniczej.
W związku z zapowiedzianymi protestami rolniczymi, NSZZ RI „Solidarność” informuje o czasowych blokadach dróg na terenie całego kraju od 9 lutego do 10 marca 2024 roku. Prosimy obywateli naszego kraju o wyrozumiałość i świadomość sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy.

Walczymy o nasze wspólne dobro, jakim jest uchronienie przed upadkiem i bankructwem polskich rodzinnych, niejednokrotnie wielopokoleniowych gospodarstw rolnych.

W ramach możliwości, prosimy o unikanie podróży w każdorazowo wymienionych obszarach.
NSZZ RI „Solidarność” apeluje o pokojową formę wyrażania niezadowolenia i współpracę ze związkowymi koordynatorami strajku jak i odpowiednimi służbami."

oprac, e-mk,ppr.pl


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę