aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Stadnina Koni Walewice z nagrodami

10 maja 2017
Stadnina Koni Walewice z nagrodami

W dniach 5-7 maja w Poznaniu, odbyła się 28 edycja Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych. Jest to największe w kraju wydarzenie hodowlane, odbywające się co dwa lata mające na celu prezentację i ocenę zwierząt gospodarskich. W Poznaniu, nie zabrakło również Stadniny Koni w Walewicach.

Na tegorocznej wystawie swoje zwierzęta zaprezentowało 206 hodowców. Podczas imprezy przyznawane są czempionaty, wice czempionaty oraz medale w różnych kategoriach. W imprezie uczestniczą hodowcy zwierząt hodowlanych z całej Polski. KWZH jest miejscem prezentacji nowości, maszyn i urządzeń niezbędnych do hodowli. Na targach można oglądać najlepsze okazy zwierząt - bydło ras mlecznych i mięsnych, świnie, kury, kaczki, owce, kozy, gęsi, króliki i konie.  Tegoroczna edycja odbyła się w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Stadnina Koni Walewice zdobyła 3 nagrody.

W kategorii Jałowic w wieku do 18 miesięcy czempiona otrzymała jałówka z walewickiej hodowli o imieniu Aranika. Jest to przedstawicielka rasy Limousine, które hodowane są w Goślubiu, jednym z gospodarstw należących do spółki. Jest to nie lada wyróżnienie biorąc pod uwagę skalę wydarzenia, które niewątpliwie jest największą wystawą zwierząt hodowlanych w Polsce – mówi Michał Anasik, zootechnik w Goślubiu.

Złote medale otrzymały czteroletnie konie z walewickiej hodowli, Hora i Heba. Obie kobyły są córkami ogiera Huzar, wybitnego reproduktora z bogatą karierą sportową. Klacz Heba w niedzielnym pokazie ras, została zaprezentowana jako najpiękniejsza klacz rasy małopolskiej z obecnych na KWZH.

Nagrody osobiście odebrał Jacek Chołuj, prezes Stadniny Koni Walewice Sp. z o.o. - Jest to ogromne wyróżnienie, to nie pierwszy raz kiedy zwierzęta hodowane w gospodarstwach należących do spółki, zdobywają cenne nagrody. Stale dążymy do utrzymania jak najlepszego genotypu zwierząt hodowlanych, zarówno w hodowli bydła jak i koni.

Biuro prasowe ANR


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę