A_TSW_2026_950

Spotkanie z rolnikami amerykańskiej organizacji Iowa Farm Bureau

4 lipca 2017
Spotkanie z rolnikami  amerykańskiej organizacji Iowa Farm Bureau

W dniu 29 czerwca 2017 r. w siedzibie Agencji Rynku Rolnego odbyło się spotkanie delegacji rolników z organizacji Iowa Farm Bureau z przedstawicielami ARR.

Podczas spotkania omówione zostały zadania i funkcjonowanie Agencji Rynku Rolnego oraz charakterystyka polskiego sektora i eksportu rolno-spożywczego na tle światowym i unijnym. Goście byli zainteresowani różnymi aspektami systemu wsparcia sektora rolno-spożywczego i kierunkami rozwoju polskiego rolnictwa, a także perspektywami rozwoju współpracy z USA.  

Iowa Farm Bureau to największa organizacja rolnicza w stanie Iowa licząca ponad 88 000 gospodarstw. Ponad 97% gospodarstw w Iowa to gospodarstwa rodzinne uprawiające głównie kukurydzę i soję. W produkcji owoców na jednego mieszkańca stan Iowa zajmuje drugie miejsce na rynku rolnym w USA.

ARR


POWIĄZANE

18.12.2025 r., w godzinach porannych w Brukseli, odbyło się spotkanie przed szcz...

Europa musi teraz odpowiedzieć Bruksela była dziś świadkiem wydarzenia bez prece...

Polski biznes jest pełen obaw o przyszłość i nie są to bynajmniej irracjonalne l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę