W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu 20 stycznia br. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej. W posiedzeniu wzięło udział około 70 osób, w tym prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Piotr Burek, dyrektor biura lubelskiego Waldemar Banach, rektor prof. dr hab. Waldemar Martyn, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zamościu Józef Siemczyk, powiatowy lekarz weterynarii Przemysław Pogódź, kierownik Sekcji Informacji i Promocji Agencji Rynku Rolnego oddział terenowy w Lublinie Anna Kowalczyk - Szot, przedstawiciele Urzędu Skarbowego w Zamościu i towarzystwa ubezpieczeń.
W czasie spotkania przedstawiciel ARR omówił projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem tymczasowej nadzwyczajnej pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych, realizację mechanizmów: dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny, dopłat do materiału siewnego i sadzeniakowego w ramach pomocy de minimis, wsparcia producentów owoców i warzyw z tytułu embarga rosyjskiego oraz nowych zadań dotyczących grup producenckich oraz uczestnictwa rolników w systemach jakości.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne i biuletyny agencyjne.
Dnia 22 stycznia 2016 r. w Woli Dużej k/Biłgoraja odbyła się sesja Rady Powiatowej Lubelskiej Izby Rolniczej. W sesji wzięli udział: prezes Lubelskiej Izby Rolniczej Piotr Burek, dyrektor biura lubelskiego Waldemar Banach, kierownicy biur powiatowych Izby w Biłgoraju Józef Pluskwa i Hrubieszowie Jan Magnuszewski, zastępca kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Biłgoraju Kazimierz Paterak, powiatowy lekarz weterynarii Marek Samojłowicz, kierownik Sekcji Informacji i Promocji Agencji Rynku Rolnego oddział terenowy w Lublinie Anna Kowalczyk – Szot, przedstawiciele biura rachunkowego w Zamościu i towarzystwa ubezpieczeń TUW. Łącznie w spotkaniu wzięło udział około 70 osób.
Tematami omawianymi przez przedstawiciela Agencji Rynku Rolnego były: nadzwyczajna pomoc dla rolników w sektorach hodowlanych, wsparcie producentów owoców i warzyw z tytułu embarga rosyjskiego, realizacja mechanizmów dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny oraz dopłat do materiału siewnego i sadzeniakowego a także nowych zadań odnoszących się do grup producenckich oraz uczestnictwa rolników w systemach jakości.
Uczestnicy spotkania otrzymali biuletyny agencyjne.
ARR