aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Spadają ceny wszystkich mięs

18 września 2023
Spadają ceny wszystkich mięs

Indeks cen mięsa FAO wynosił średnio 114,6 punktu w sierpniu, co oznacza spadek o 3 procent w porównaniu z lipcem i 5,4 procent w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zostało to zgłoszone przez FAO.

Spadek wpłynął na światowe ceny wszystkich rodzajów mięsa. Największy spadek wykazały jednak ceny jagnięciny, głównie ze względu na gwałtowny wzrost podaży eksportowej, głównie z Australii, a także słabnący popyt z Chin.

Ceny wieprzowiny również spadły, głównie z powodu słabego popytu ze strony wiodących krajów importujących i znacznej podaży eksportowej w Europie przy niższej sprzedaży na rynku krajowym.

W sierpniu światowe ceny mięsa drobiowego nadal spadały. Wynika to głównie ze znacznych wielkości dostaw, zwłaszcza z Brazylii, mimo że kilka wiodących krajów importujących w Azji Wschodniej i na Bliskim Wschodzie aktywnie zaopatruje się.

Ceny wołowiny nieznacznie spadły z powodu wysokiej liczby ubojów w wielu wiodących krajach produkujących i powolnego popytu importowego, zwłaszcza w Azji Północnej.

oprac, e-mk ppr.pl podst źródło: FAO


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę