Najwyższa jakość serków topionych sprawia, że produkt ten idealnie rozsmarowuje się na kanapce i może służyć jako baza do przygotowania różnego rodzaju zup, sosów, sałatek i deserów, przygotowywanych zarówno na zimno, jak i na gorąco. Jakość produktu zależy w głównej mierze od producenta, który dba zarówno o odpowiedni dobór surowców w tym brak konserwantów, sprawdzone i powtarzalne metody produkcji jak i o odpowiednie opakowanie, chroniące serki w trakcie ich przewozu. Większa część odpowiedzialności za jakość produktu ciąży więc na jego wytwórcy. Ale czy tylko na nim?
- Niestety nie – mówi Marek Maciejewski - Kierownik Działu Sprzedaży w SERTOP Sp. z o.o. – Bo na wspomnianą jakość ma wpływ także szereg innych czynników, niekoniecznie od niego zależnych np. odpowiedni transport i zachowanie tzw. łańcucha chłodniczego na wszystkich etapach dystrybucji, którego zakłócenie może spowodować utratę wspomnianej jakości. Pomimo tego, że serek topiony dobrze znosi brak warunków chłodniczych w krótkim okresie czasu, podobnie jak inne produkty nabiałowe objęty jest ścisłą kontrolą jeżeli chodzi o zakres temperatur w transporcie. Oznacza to, że na każdym jego etapie temperatura nie może przekroczyć wymaganych parametrów.
To dlatego, zwłaszcza w letnich miesiącach warto zwrócić szczególną uwagę na sposób przewozu towaru i przechowywania go w sklepach. Warto również uważnie rozpakowywać go w sklepie tak, aby uniknąć uszkodzenia opakowań. Uszkodzenie opakowania, nawet w minimalnym, nie widocznym dla nas zakresie, powoduje dostęp powietrza i przy wysokich, letnich temperaturach, błyskawiczny rozwój pleśni lub zepsucie produktu.
Biuro prasowe SERTOP