Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

Ruszyła rejestracja do Europejskiego Forum Rolniczego!

12 stycznia 2024
Ruszyła rejestracja do Europejskiego Forum Rolniczego!

Szósta edycja Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się w dniach 19-20 marca 2024 roku w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. Otwarta jest już rejestracja na to wyjątkowe wydarzenie w branży rolno-spożywczej.

Kolejna odsłona Europejskiego Forum Rolniczego zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja obfitować będzie w szereg debat i rozmów, poświęconych najważniejszym wyzwaniom związanym z funkcjonowaniem polskiego i europejskiego rolnictwa. Organizatorzy uruchomili już do niej zapisy. Rejestracja prowadzona jest poprzez specjalny formularz dostępny pod adresem: https://forum-jasionka.pl/rejestracja/. Co istotne, udział w wydarzeniu - zarówno w formule stacjonarnej, jak i online jest zupełnie bezpłatny!

Dokładamy wszelkich starań, aby G2A Arena ponownie zapełniła się osobami, którym los polskiej branży rolno-spożywczej nie jest obojętny. Wzorem latach poprzednich będziemy gościć m.in. rolników, ekspertów, przedstawicieli świata biznesu oraz polskiej i międzynarodowej polityki. Przez dwa dni trwania forum to oni będą wyznaczać kierunki oraz dynamikę wielu dyskusji. Już dziś można zapisywać się na najbliższą edycję EFR – powiedział Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji EFRWP.

Z każdym kolejnym tygodniem organizatorzy EFR będą odsłaniać kolejne karty związane z szóstą edycją tego wydarzenia.  Wiadomo już, że w programie pojawią się dwie główne debaty.

Pierwsza z nich będzie dotyczyć dwóch dekad członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Okazja ku temu jest wyjątkowa – w tym roku bowiem upłynie 20 lat od momentu, kiedy staliśmy się pełnoprawnym członkiem wspólnoty. Drugi tematem przewodnim Forum będzie dyskusja o tym, jak przygotować polskie i europejskie rolnictwo na członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej. Prelegenci podniosą pytania dotyczące konkurencyjności europejskich rolników wobec ukraińskiego rolnictwa oraz efektywnego wykorzystania potencjału współpracy na jednolitym rynku. Jest to szczególnie ważne w kontekście ewentualnego włączenia naszego sąsiada do UE.

W ramach paneli dyskusyjnych rozmowy toczyć się będą między innymi wokół odpowiedzialnego rolnictwa. – Edukacja rolników przed nowymi wyzwaniami związanymi z raportowaniem zgodnie z dyrektywa ESRS (ESG) jest nie tylko ważna, ale niezbędna. Rynek wymaga od rolników dialogu i aktywnej współpracy, a to zmusza nas wszystkich do refleksji nad ich rolą w tym procesie. Rolnicy muszą zrozumieć, że ich działania i decyzje mają bezpośredni wpływ na środowisko, społeczności i cały sektor gospodarki. Edukacja oraz świadome działanie w obszarze ESG nie są już tylko opcją, ale aspektem, który kształtuje i będzie kształtował przyszłość rolnictwa i całego łańcucha dostaw – przyznaje Krzysztof Podhajski z EFRWP.

Branża rolnicza, stojąc przed wyzwaniami związanymi z raportowaniem ESG, musi aktywnie dążyć do wdrażania zrównoważonych praktyk, inwestowania w technologie i budowania silnych, etycznych relacji w całym łańcuchu dostaw. Rolnictwo ma kluczową rolę do odegrania w kształtowaniu przyszłości zrównoważonego rozwoju i jest nieodzownym elementem łańcucha wartości biznesowego. Wyzwania te, choć wielkie, niosą ze sobą obietnicę lepszej przyszłości dla sektora rolnego i obszarów wiejskich.

Wydarzenie co roku gromadzi przedstawicieli zarówno polskiej, jak i międzynarodowej sceny politycznej, a także wybitnych ekspertów z sektora rolnictwa. Forum stanowi nie tylko platformę do ważnych dyskusji, ale oferuje również strefę wystawienniczą. To doskonałe miejsce do poznania najnowszych rozwiązań, a także narzędzi dedykowanych podnoszeniu jakości produkcji rolnej, jak również wspierających innowacje w rolnictwie oraz wymianę handlową w obszarze rolno-spożywczym.

 Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion.

 Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na oficjalnej stronie EFR: https://forum-jasionka.pl/ .

 

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na wystąpienie Zarządu Krajowej ...

Komisja opublikowała piąte roczne sprawozdanie na temat praworządności, w którym...

Tegoroczne lato należy do Alpro. Marka z portfolio Danone zaplanowała szereg ang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę