Adama_Spyrale_1-31.05.21

Ruszyła akcja promująca „Owoce i warzywa w szkole”

22 czerwca 2016
Ruszyła akcja promująca „Owoce i warzywa w szkole”

Akcja promująca program „Owoce i warzywa w szkole” została rozpoczęta w całym kraju. Pomimo ogromnej popularności programu „Owoce i warzywa w szkole” nadal nie wszystkie polskie szkoły w nim uczestniczą.

Wprawdzie 11,5 tys. szkół podstawowych zgłoszonych w kraju do programu (z 13,4 tys. wszystkich podstawówek w kraju) to czołowy wynik w Europie, jednak założeniem akcji promocyjnej jest aby w roku szkolnym 2016/2017 bezpłatne owoce i warzywa docierały do wszystkich dzieci z klas I-III.

W tym roku główny komunikat postanowiono skierować do rodziców, którzy są odpowiedzialni za kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych swoich dzieci. To bowiem rodzice bezpośrednio kształtują środowisko dziecka od najmłodszych lat i wpływają na ich zachowania, zwyczaje i postawy, również żywieniowe.

- W ramach działań promujących program zaplanowanych jest 16 imprez  plenerowych pt. „Owocowo-warzywny piknik rodzinny” oraz 16 „Spartakiad owocowo-warzywnych”. Ponadto aby dotrzeć do szerokiej społeczności stworzono przebój wakacyjny „Czy rodzice wszyscy wiedzą”, to piosenka dedykowana osobom w wieku 30–40 lat, które mają dzieci w wieku wczesnoszkolnym i dla których zaproponowana przez nas formuła będzie atrakcyjna -podkreślają organizatorzy programu.

FAMMU/FAPA na podst.: ARR


POWIĄZANE

Pandemia COVID-19 zmieniła funkcjonowanie gospodarki, w tym także rolnictwa. Uwi...

29 kwietnia 2021 r. odbyło się VII posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Między...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że na podstawie art. 59 ust...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę