aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

12 lipca 2019
Rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” organizowanego przez Polską Organizacje Turystyczną. Konkurs ma za zadanie wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a laureaci oraz zgłoszone kandydatury pokazały potencjał polskiej wsi. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca.

Celem konkursu jest wybór najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. Wszystko, by promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami i wspierać lokalnych przedsiębiorców oraz społeczności. Celem działań POT jest zwiększenie zainteresowania taką formą turystyki i aktywizowanie gospodarczej obszarów wiejskich oraz jak najpełniejsze wykorzystanie ich potencjału.

Zapraszamy do konkursu właścicieli obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, a także regionalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej czy lokalne grupy działania. Kandydatury można zgłaszać na stronie internetowej nawsinajlepiej.polska.travel w następujących kategoriach:

 • wypoczynek u rolnika
 • wypoczynek na wsi
 • oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
 • tradycyjna kuchnia polskiej wsi.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca. Następnie pracę rozpocznie kapituła konkursu, która wybierze po 3 laureatów w każdej kategorii. Zwycięskie obiekty staną się bohaterami filmów, publikacji i reportaży, a dodatkowo odwiedzą je w trakcie wizyt studyjnych blogerzy, którzy zapewnią dodatkową promocję w mediach społecznościowych oraz blogosferze.

W skład kapituły wejdą eksperci z dziedziny turystyki, kreowania i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingu. Nie zabraknie w niej także przedstawicieli mediów oraz izb branżowych.

Laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu byli:

Kategoria – wypoczynek u rolnika:

 1. miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne „Ziołowy Dzbanek” – www.ziolowydzbanek.pl
 2. miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne Olawww.ola.agrowczasy.afr.pl
 3. miejsce – Pod Srebrną Górą – www.srebrna-gora.pl

Kategoria – wypoczynek na wsi

 1. miejsce – Agroturystyka Malowane Wierchy – www.malowanewierchy.pl
 2. miejsce – Agroturystka Polesie – www.polesie.info
 3. miejsce – Villa Greta – www.villagreta.pl

Kategoria – oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej

 1. miejsce – Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady www.lawendowaosada.pl
 2. miejsce - Sielsko i anielsko w Górach Świętokrzyskich, Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich – www.osadasredniowieczna.eu
 3. miejsce – Zagroda Młyńska w Uniejowie – www.termyuniejow.pl

Kategoria – oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich:

 1. miejsce- szlak kulinarny „Świętokrzyska Kuźnia Smaków” www.swietokrzyskakuzniasmakow.pl
 2. miejsce – szlak kulinarny „Podkarpackie Smaki” – www.podkarpackiesmaki.pl
 3. miejsce – szlak kulinarny „Kaliskie Smaki” – www.facebook.com/kaliskiesmaki

Na realizację konkursu i kampanii „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” POT przeznaczy w 2019 roku blisko 600 tysięcy złotych. Są to środki unijne uzyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i działającej w jego ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Główne cele tego programu, koordynowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich”.

Operacja pn. „identyfikacja i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – kontynuacja” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. KSOW jako instytucja wspierająca rozwój obszarów wiejskich organizuje nabór podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W ten sposób możesz zaprezentować swoją działalność potencjalnym partnerom. Sprawdź, jak łatwo to zrobić, korzystając ze strony KSOW.

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) wspiera również projekty związane z tworzeniem oferty turystycznej na wsi. Zobacz, jak możesz skorzystać z PROW.

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Podczas sesji giełdy kontraktów terminowych na produkty mleczarskie, która odbył...

Optymalizacja działań marketingowych w sieci Marketing od dawna jest jedną z naj...

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę