Rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

12 lipca 2019
Rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” organizowanego przez Polską Organizacje Turystyczną. Konkurs ma za zadanie wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a laureaci oraz zgłoszone kandydatury pokazały potencjał polskiej wsi. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca.

Celem konkursu jest wybór najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. Wszystko, by promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami i wspierać lokalnych przedsiębiorców oraz społeczności. Celem działań POT jest zwiększenie zainteresowania taką formą turystyki i aktywizowanie gospodarczej obszarów wiejskich oraz jak najpełniejsze wykorzystanie ich potencjału.

Zapraszamy do konkursu właścicieli obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, a także regionalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej czy lokalne grupy działania. Kandydatury można zgłaszać na stronie internetowej nawsinajlepiej.polska.travel w następujących kategoriach:

 • wypoczynek u rolnika
 • wypoczynek na wsi
 • oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
 • tradycyjna kuchnia polskiej wsi.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca. Następnie pracę rozpocznie kapituła konkursu, która wybierze po 3 laureatów w każdej kategorii. Zwycięskie obiekty staną się bohaterami filmów, publikacji i reportaży, a dodatkowo odwiedzą je w trakcie wizyt studyjnych blogerzy, którzy zapewnią dodatkową promocję w mediach społecznościowych oraz blogosferze.

W skład kapituły wejdą eksperci z dziedziny turystyki, kreowania i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingu. Nie zabraknie w niej także przedstawicieli mediów oraz izb branżowych.

Laureatami ubiegłorocznej edycji konkursu byli:

Kategoria – wypoczynek u rolnika:

 1. miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne „Ziołowy Dzbanek” – www.ziolowydzbanek.pl
 2. miejsce – Gospodarstwo Agroturystyczne Olawww.ola.agrowczasy.afr.pl
 3. miejsce – Pod Srebrną Górą – www.srebrna-gora.pl

Kategoria – wypoczynek na wsi

 1. miejsce – Agroturystyka Malowane Wierchy – www.malowanewierchy.pl
 2. miejsce – Agroturystka Polesie – www.polesie.info
 3. miejsce – Villa Greta – www.villagreta.pl

Kategoria – oferta wypoczynkowa turystyki wiejskiej

 1. miejsce – Lawendowa Osada i Zagroda Edukacyjna Lawendowej Osady www.lawendowaosada.pl
 2. miejsce - Sielsko i anielsko w Górach Świętokrzyskich, Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich – www.osadasredniowieczna.eu
 3. miejsce – Zagroda Młyńska w Uniejowie – www.termyuniejow.pl

Kategoria – oferta szlaków kulinarnych na terenach wiejskich:

 1. miejsce- szlak kulinarny „Świętokrzyska Kuźnia Smaków” www.swietokrzyskakuzniasmakow.pl
 2. miejsce – szlak kulinarny „Podkarpackie Smaki” – www.podkarpackiesmaki.pl
 3. miejsce – szlak kulinarny „Kaliskie Smaki” – www.facebook.com/kaliskiesmaki

Na realizację konkursu i kampanii „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” POT przeznaczy w 2019 roku blisko 600 tysięcy złotych. Są to środki unijne uzyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i działającej w jego ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Główne cele tego programu, koordynowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, to poprawa konkurencyjności rolnictwa, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania w dziedzinie klimatu oraz zrównoważony rozwój terytorialny obszarów wiejskich”.

Operacja pn. „identyfikacja i promocja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich – kontynuacja” jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. KSOW jako instytucja wspierająca rozwój obszarów wiejskich organizuje nabór podmiotów zainteresowanych współpracą w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W ten sposób możesz zaprezentować swoją działalność potencjalnym partnerom. Sprawdź, jak łatwo to zrobić, korzystając ze strony KSOW.

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) wspiera również projekty związane z tworzeniem oferty turystycznej na wsi. Zobacz, jak możesz skorzystać z PROW.

 

dodr.pl


POWIĄZANE

Nieprzemyślane pomysły podatkowe zamiast zażegnać, grożą pogłębieniem kryzysu, a...

Sektor motoryzacyjny stał się główną ofiarą globalnego kryzysu półprzewodników. ...

PZU rozpoczyna jesienną kampanię sprzedaży dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę