aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rosyjski eksport zbóż gwałtownie rośnie

28 lutego 2024
Rosyjski eksport zbóż gwałtownie rośnie


Według danych monitorujących z rosyjskiej Unii Zbożowej eksport zbóż z Rosji nadal rośnie, pomimo niedawnego wdrożenia kontyngentu eksportowego, który wszedł w życie 15 lutego, donosi Interfax.

Jak zauważyła Elena Tyurina, dyrektor działu analitycznego RGU, w okresie od 15 do 25 lutego dostawy głównych rodzajów rosyjskich ziaren wzrosły o 23,5% r-r-r i wyniósł 1,87 mln ton.

“ W tym pszenica – o 17,3%, do 1,478 mln ton, jęczmień – prawie 2,2 razy, do 192 ton. Dostawy kukurydzy, które spadały do połowy tego miesiąca, wzrosły o 20,7% po 15 lutego i wyniosły 200 ton rocznie, ” powiedziała ekspertka.

Ogółem w pierwszej połowie lutego na wywóz wysłano 2,097 mln ton pszenicy ( + 30% ) i 2,5 mln ton innych głównych upraw zbóż ( + 22,5% ). Według E. Tyurina, przed rozpoczęciem kontyngentu ( od 1 lipca 2023 r. ), wywieziono 42,7 mln ton głównych rodzajów ziarna, w tym 35,35 mln ton pszenicy, 4,2 mln ton jęczmienia i 3,16 mln ton kukurydzy.

“ Tempo eksportu stało się podstawą do zwiększenia prognozy na bieżący sezon do 67 mln ton, z czego 55 mln ton to pszenica. Ten tom pozwoli nam w pełni wykorzystać limit,- powiedziała  Elena Tyurina

oprac, e-red, ppr.pl


POWIĄZANE

Jak było do przewidzenia, tuż po wyborach samorządowych, burmistrzowie, wójtowie...

Decyzja o wyborze odpowiedniej karmy jest kluczowa dla zdrowia psa i jego samopo...

W dzisiejszych czasach rolnictwo to nie tylko ciężka praca, ale także biznes, kt...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę