aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Robert Telus: Ukraina zaczęła nareszcie rozmawiać z nami

22 września 2023
Robert Telus: Ukraina zaczęła nareszcie rozmawiać z nami

fot. MRiRW-biuro prasowe

Jak poinformowało wczoraj biuroprasowe Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus rozmawiał telefonicznie z ministrem rolnictwa Ukrainy Mykołą Solskim.

Po pierwsze powiedziałem, że skarga, która jest złożona do WTO szkodzi naszym relacjom. I że ta skarga powinna być wycofana – poinformował minister.

Szef polskiego resortu rolnictwa podkreślił przy tym, że wypowiedzi ukraińskich polityków, które były cytowane w mediach również szkodzą wzajemnym relacjom.

 – Jednak zawsze jesteśmy gotowi do rozmów, ale niezmiennie interes polskiego rolnika jest dla nas najważniejszy – dodał minister.

Dlatego cieszę się, że Ukraina zaczęła z nami nareszcie rozmawiać. Z nami, a nie z Niemcami czy Unią Europejską ponad naszymi głowami – podkreślił minister Robert Telus.

Z kolei biuro prasowe ministerstwa polityki agrarnej Ukrainy ograniczyło się tylko do suchego komunikatu w którym czytamy że: " Minister polityki rolnej i żywności Ukrainy Mykoła Solski odbył rozmowę telefoniczną ze swoim polskim odpowiednikiem Robertem Telusem.

Ministrowie omówili sytuację, a także propozycję Ukrainy jej rozwiązania i uzgodnili, że znajdą rozwiązanie uwzględniające interesy obu krajów. Strony potwierdziły bliskie i konstruktywne stosunki, które wielokrotnie demonstrowały i uzgodniły, biorąc to pod uwagę, opracowanie wariantu współpracy w kwestiach wywozu w najbliższej przyszłości.

W najbliższych dniach odbędą się kolejne rozmowy, podczas których omówione zostaną kwestie przygotowane do tego czasu przez obie strony. Strona polska przeanalizuje również ukraiński plan eksportu i przygotuje dla niego swoje propozycje".


oprac, e-mk, ppr.plna podst źródło i foto: MRiRW


POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę