aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Resort rolnictwa realizuje wniosek samorządu rolniczego

16 maja 2016
Resort rolnictwa realizuje wniosek samorządu rolniczego

Do Biura KRIR wpłynął projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, który wprowadza zmiany, o jakie wnioskował samorząd rolniczy.

Izby rolnicze z zadowoleniem przyjęły zmianę w zakresie składania wspólnych wniosków na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych" przez beneficjentów „Młodego Rolnika” bez konieczności zwracania otrzymanej wcześniej premii. Zarząd KRIR zwracał się w tej kwestii do ministra rolnictwa, wnioskując o pilną interpretację niejasnych przepisów, w celu uniknięcia konieczności zwracania przez młodych rolników otrzymanej już premii już na początku grudnia ubiegłego roku. W dniu 9 lutego 2016 r. samorząd rolniczy otrzymał negatywną odpowiedź resortu rolnictwa, po czym w dniu 22 lutego 2016 r. zwrócił się do resortu rolnictwa o pilną zmianę przepisów, ponieważ wielu rolników składających wnioski w naborze na „modernizację” otrzymało od ARiMR informacje o konieczności zwrotu wcześniejszej premii uzyskanej w ramach „Ułatwiania startu młodym rolnikom” PROW 2007-2013, czego nie byli świadomi składając wnioski.

Problem dotyczy wielu rolników w całej Polsce, którzy złożyli wnioski w naborze na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Młodzi rolnicy, chcąc zwiększać inwestycje zdecydowali się wcześniej skorzystać z premii na „Modernizację gospodarstw rolnych”, co świadczy o chęci ich rozwoju. Dlatego, zdaniem samorządu rolniczego, nie mogli zostać ukarani koniecznością zwrotu wcześniej otrzymanej pomocy.

krir.pl


POWIĄZANE

Czy kiedykolwiek doznałeś kontuzji podczas surfowania we Francji i potrzebowałeś...

Faktograf i IPI uruchamiają zasób dla dziennikarzy, opracowany po 18 miesiącach ...

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę