aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Regeneracja i naprawa uszkodzonych gwintów z Würth Polska

29 czerwca 2021
Regeneracja i naprawa uszkodzonych gwintów z Würth Polska
Czas, zmieniające się warunki atmosferyczne, niepoprawne użytkowanie, nadmierne obciążenia – to czynniki wpływające na zużywanie się i usterki gwintów. Częstym rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie wkładek gwintowanych z drutu. Niestety mają one swoje wady – przede wszystkim pod wpływem obciążeń ulegają deformacjom, a przy demontażu wypadają, co sprawia, że naprawa gwintu jest w zasadzie jednorazowa. Würth Polska posiada w swojej ofercie innowacyjny system do naprawy gwintów TIME-SERT®, który gwarantuje skuteczną i pewną naprawę uszkodzonych gwintów.
 
TIME-SERT® to odpowiedniej wielkości tulejki stworzone z wytrzymałej stali. Powstają z jednego kawałka materiału, który jest gwintowany wewnątrz i na zewnątrz. Wystarczy wkręcić i wprasować je w materiał, a staną się nierozłączne z naprawianym elementem.
 
System TIME-SERT® znajduje zastosowanie tam, gdzie istotna jest szybkość naprawy i odzyskanie pierwotnych parametrów wytrzymałościowych połączeń gwintowanych. To rozwiązanie docenią przede wszystkim fachowcy związani z przemysłem samochodowym, silnikami i ich osprzętem, przekładniami napędów, mechanizmami różnicowymi, osiami, utrzymaniem ruchu, przemysłem spożywczym (w ofercie znajdują się tulejki w kilku wybranych rozmiarach gwintów wykonane ze stali nierdzewnej) lub osoby zajmujące się konstrukcjami z metali lekkich. System sprawdzi się przy naprawie standardowych i drobnozwojowych gwintów metrycznych, gwintów calowych, wrażliwych na ciepło gwintów pod świece zapłonowe, a nawet do regeneracji gwintów w detalach cienkościennych.


TIME-SERT® a wkładki z drutu
 
W przeciwieństwie do wkładek gwintowanych z drutu, TIME-SERT® jest odporny na wysokie obciążenia stałe i zmienne. Jest w stanie przenosić je równomiernie na całym obszarze styku z podłożem. Natomiast wkładki z drutu, pod wpływem zmiennych obciążeń deformują się nierównomiernie, zniekształcając wkładkę z drutu razem ze współpracującym z nią gwintem śruby. W następstwie uniemożliwia to dokręcenie lub odkręcenie tego połączenia bez uszkodzenia gwintu.
 
Dodatkowo wkładki z drutu są przygotowywane z tolerancją „in plus”, co ma zabezpieczać je przed wykręcaniem. Niestety deformacja pod wpływem zmiennych obciążeń może doprowadzić do wykręcenia śruby razem z wkładką. Tego typu problemy rozwiązuje wkładka TIME-SERT®, która jest zabezpieczona przed wykręcaniem nawet w przypadku, gdy występuje w niej kilka zwojów gwintu.
 
Jeśli gwint wkładki TIME-SERT® uległby uszkodzeniu, to jej usunięcie za pomocą wykrętaka lewoskrętnego nie stanowi problemu i nie powoduje uszkodzenia gwintu w podłożu. Inaczej jest z wkładką z drutu, która pod wpływem wykrętaka ulega rozszerzeniu i uniemożliwia usunięcie. Dodatkowo w przypadku jej uszkodzenia, wkładka z drutu musi zostać wybita.
 
Zestawy do naprawy gwintów od Würth Polska dostępne są w e-sklepie, sklepach stacjonarnych oraz u przedstawicieli handlowych. W ofercie znajdują się m.in.:

1. TIME-SERT® Zestaw do naprawy gwintów – 70 elementów
Kompletny zestaw do naprawy oraz wzmacniania gwintów w stali, lekkich i niezależnych metalach, żeliwie i twardych tworzywach sztucznych. Odpowiedni do naprawy gwintów metrycznych M5/M6/M8/M10/M12. Wytrzymałe i odporne na media wprasowane w detal tulejki zapewniają doskonałą szczelność zregenerowanych gwintów na działanie wody, oleju, innych cieczy oraz sprzężonych gazów.
 
Zestaw zawiera tulejki i narzędzia do pięciu rozmiarów gwintów. Do każdego rozmiaru gwintu przygotowano dwie długości tulejek, po pięć sztuk każdej.
Art. nr 5964 096 171

2. TIME-SERT® Zestaw do naprawy gwintów – 42 elementów
Zestaw zawiera tulejki i narzędzia do trzech rozmiarów zwykłych gwintów metrycznych (M6/M8/M10). Do każdego rozmiaru gwintu przygotowano dwie długości tulejek.
Art. nr 0964 961 6

3. TIME-SERT® Zestaw do naprawy gwintów pod świece zapłonowe
Dzięki zapewnieniu szczelności, specjalistyczne zestawy TIME-SERT® świetnie sprawdzą się w naprawie gwintów świec zapłonowych. Co więcej tuleje przeznaczone do tego typu napraw są miedziowane lub posrebrzane, co pozwala lepiej odprowadzić ciepło.
Art. nr 0661 010 1 – rozmiar M10 x 1
Art. nr 0661 012 125 – rozmiar M12 x 1,25
Art. nr 0661 014 125 – rozmiar M14 x 1,25

4. TIME-SERT® Zestaw do naprawy uszkodzonych gwintów pod korki spustowe w miskach olejowych
System TIME-SERT® daje możliwość naprawy uszkodzonych gwintów w miskach olejowych. Tulejki są samoblokujące. Ich prawidłowe prowadzenie w trakcie montażu gwarantuje później odpowiednie osadzenie śruby korka spustowego oleju. Dodatkowo tulejki pozwalają na przeprowadzenie naprawy, nawet gdy pozostało tylko kilka zwojów gwintu.
Art. nr 0661 100 – rozmiar M10 x 1
Art. nr 0661 121 501 – rozmiar M12 x 1,5
Art. nr 0661 141 5 – rozmiar M14 x 1,5

5. TIME-SERT® Zestaw do odnowy gwintów pod sondę Lambda
Tulejki odpowiednie do naprawy gwintów pod sondę Lambda zapewniają absolutną szczelność oraz nie wymagają wymiany katalizatora lub tłumika. Dodatkowo posiadają kołnierz oporowy, który zapewnia dokładne pozycjonowanie. To znaczy, że naprawiany gwint jest taki sam jak oryginalny. Dzięki temu, że ostatnie zwoje gwintu tulejki są nie do końca uformowane, system jest samozabezpieczający i gwarantuje, że tulejka nie wykręci się sama.
Art. nr 0661 181 6 – rozmiar M18 x 1,5


O Würth Polska

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 31 lat. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 700 pracowników, z czego 500 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 6 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo, Metal i Budownictwo Inwestycje. Würth Polska posiada 39 sklepów stacjonarnych oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod linkiem.

O grupie Würth

Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 78 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,7 mln klientów. Zgodnie ze wstępnym rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2019 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 14,27 mld EUR.
 
 

Biuro prasowe Würth Polska


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę