Dział rolniczy Berry Global został doceniony za nieustanne zaangażowanie w recykling zużytych folii do sianokiszonki w Europie. Dzięki udziałowi firmy w Environmental Recycling and Disposal Enterprises (ERDE), ogólnokrajowym systemie odzysku i recyklingu tworzyw sztucznych z upraw w Niemczech, udana zbiórka i recykling tworzyw sztucznych w rolnictwie w zeszłym roku zaowocowała redukcją emisji dwutlenku węgla o 42 748 ton. W sumie w 2022 roku zebrano 38 476 ton tworzyw sztucznych z rolnictwa, co oznacza wzrost o prawie 18 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.
„Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy ERDE, która nadal wnosi znaczący wkład w bardziej zrównoważoną ochronę rolnictwa i środowiska” — skomentował Bart Geereart, dyrektor handlowy Berry's ds. filmów rolniczych. „Te udane działania w zakresie zbiórki i recyklingu pokazują znaczenie współpracy w całym sektorze, w tym rolników, producentów i dostawców”.
W uznaniu postępów w zakresie ochrony klimatu i obiegu zamkniętego w ramach programu ERDE wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat potwierdzający ich zaangażowanie w zbiórkę i recykling tworzyw sztucznych stosowanych w rolnictwie.
„W całej Europie działalność rolnicza Berry aktywnie wspiera programy zbiórki, aby zachęcić rolników do zwracania plastiku do punktów zbiórki” — powiedział Geereart. „Sektor zadeklarował, że do 2025 r. chce zebrać i poddać recyklingowi ponad 70% plastiku stosowanego w rolnictwie w Europie, więc jest to coś, w co jesteśmy mocno zaangażowani”.
Berry pracuje również nad wprowadzeniem produktów minimalizujących ich wpływ na środowisko. Innowacyjna technologia ProTechnology firmy jest w stanie produkować lżejsze i cieńsze folie rolnicze bez wpływu na ich jakość lub wyniki końcowe dla rolników. Cieńsze folie wymagają mniej surowców, zmniejszają liczbę polimerów używanych do produkcji i mogą uzyskać do 25% mniej folii wagowo niż konwencjonalne folie. Oprócz tego rozwoju, oddział Berry's Engineered Materials w Europie stawia sobie za cel wykorzystanie co najmniej 30% tworzyw sztucznych pochodzących z obiegu zamkniętego w swoich produktach do 2025 r.
Kolejna inicjatywa polegała na zastąpieniu pudeł kartonowych do transportu folii do bel opakowaniem typu „sleeve”. To zużywa mniej materiału opakowaniowego i zapewnia wygodniejszy recykling.
oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: Nielsen McAllister