aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PZU Życie SA pokazuje swój wpływ na zrównoważony rozwój

10 lipca 2023
PZU Życie SA pokazuje swój wpływ na zrównoważony rozwój
PZU Życie SA jako pierwsza spółka w Polsce zaprezentowała szczegółowe dane dotyczące swojej działalności inwestycyjnej. Firma przedstawiła główne niekorzystne skutki decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju, pokazując tym samym, jak ważne są dla niej aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem.

Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie, przed jakim stoi dzisiaj świat. Z tego powodu jednym z głównych celów, które stawiają sobie firmy, jest rozwijanie  swojej działalności w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Oznacza to prowadzenie biznesu z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz z uwzględnieniem aspektów społecznych. Grupa PZU jest świadoma stojących przed nią wyzwań, dlatego konsekwentnie i skutecznie realizuje przyjętą dwa lata temu strategię na lata 2021-2024, której istotną częścią jest Strategia ESG „Rozwój w równowadze”.

Grupa PZU jest liderem sektora finansowego polskiej gospodarki. A od liderów oczekuje się odpowiedzialnych i odważnych działań, które będą inspirować innych do podejmowania inicjatyw na rzecz lepszego świata. Dla wszystkich spółek Grupy, w tym PZU Życie, niezwykle istotne jest wypracowywanie korzyści dla klientów i akcjonariuszy w sposób zrównoważony – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie.  

ESG w praktyce

Unijni prawodawcy – aby zyskać pewność, że kapitał rzeczywiście będzie przyczyniał się do osiągania celów zrównoważonego rozwoju – wprowadzili obowiązek ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych. Konkretne wymogi w tym zakresie określa Rozporządzenie SFDR. Jednym z nich jest ujawnianie informacji na temat głównych niekorzystnych skutków  dla czynników zrównoważonego rozwoju wynikających z decyzji inwestycyjnych, czyli PAI (ang. Principal Adverse Impact).

Zgodnie z przepisami, które wynikają z Rozporządzenia SFDR, obowiązkowi informacyjnemu podlegają uczestnicy ryku finansowego przekraczający na dzień bilansowy kryterium średniej liczby 500 pracowników w ciągu roku obrotowego. Dlatego spółka PZU Życie SA, jako pierwsza firma  ubezpieczeniowa na polskim rynku, opublikowała tak szczegółowe oświadczenie.

Wyjątkowość raportu PAI PZU Życie SA, na tle innych tego typu publikacji na polskim rynku, wynika z brania pod uwagę PAI w ujęciu ilościowym. Przedstawione w oświadczeniu wskaźniki zostały wyliczone dla podmiotu na podstawie dostępnych danych i zaprezentowane zgodnie z oficjalnymi technicznymi standardami opisanymi w Rozporządzeniu Delegowanym 2022/1288.

Strategia biznesowa Grupy PZU uwzględnia wiele celów zrównoważonego rozwoju, w tym te dotyczące inwestycji. Dzięki ujawnieniom PAI nasze działania stały się jeszcze bardziej transparentne i interesariusze mają możliwość dokładnego sprawdzenia naszych aktywności w tym zakresie. Rzetelne dane i wyliczenia pozwalają im podjąć świadomą decyzję w sprawie swoich inwestycji – dodaje Dorota Macieja.

prac. red ppr.pl źródło: PZU


POWIĄZANE

Podczas ostatniego posiedzenia grupy roboczej „Zdrowie Roślin” Copa – Cogeca wsz...

Sekretariat Prezesa Zarządu ZPPM, Pana Marcina Hydzika,  przesyłał do Pierwszego...

W czwartek Parlament Europejski udzielił absolutorium Komisji, wszystkim agencjo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę