Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

"Puls Biznesu": Polski rolnik towarowy

12 grudnia 2017
"Puls Biznesu": Polski rolnik towarowy

Ewolucja w zbożach, rewolucja w mleku. Rolników ubywa, ale sprzedają coraz więcej - podaje we wtorek "Puls Biznesu".

W ciągu trzech lat ubyło w Polsce 18,3 tys. gospodarstw rolnych. Jednocześnie o prawie 54,5 tys. wzrosła liczba tych które produkują głównie na sprzedaż - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, zebranych w raporcie "Charakterystyka gospodarstw rolnych w 2016 r.". To kwestia restrukturyzacji rolnictwa - zgadzają się eksperci. W pewnych częściach sektora proces przebiega ewolucyjnie, a w innych można mówić o małej rewolucji - czytamy w artykule "PB".

Pomiędzy 2013, a 2016 r. ponad 50 tys. (4,5 proc.) zmniejszyła się liczba gospodarstw uprawiających zboża - informuje "Puls Biznesu".

W mleczarstwie dynamika jest znacznie bardzie rewolucyjna. W ciągu trzech lat aż o 25 proc. spadła liczba gospodarstw zajmujących się zajmujących się chowem i hodowlą krów.

 

(PAP)


POWIĄZANE

Usuwanie barier w uzyskaniu statusu rolnika – nowy priorytet Parlamentu Europejs...

 WPR na rozdrożu: Czy Komisja Europejska poświęci europejskie rolnictwo dla inte...

Krajowa Grupa Spożywcza S.A. inwestuje w nowoczesne technologie i proekologiczne...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę