aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym – II edycja

20 marca 2023
Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym – II edycja

Szkoły ponadpodstawowe znów zawalczą o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym!

 Uczniowie szkół rolniczych oraz klas o profilu rolniczym po raz kolejny zmierzą się w prestiżowym konkursie o Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. A jest o co walczyć, bo wygrana to nie tylko honorowe tytuły, ale także… fantastyczne nagrody! Do zdobycia gadżety, sprzęt elektroniczny taki jak  dron DJ i kamera GoPro, czy pełna przygód wycieczka dla uczniów i opiekunów szkolnych na targi AGRITECHNICA 2023 w Hanowerze.

 

 

 Rolnictwo precyzyjne - inteligentne zarządzanie gospodarstwem

 Wykorzystanie innowacyjnych technologii w rolnictwie precyzyjnym nie jest już tylko zwykłą mrzonką. Specjalistyczne aplikacje i platformy dla rolników to łatwo dostępne narzędzia, pozwalające na efektywne zarządzanie gospodarstwem bez wychodzenia z domu. Z najnowszych rozwiązań korzystają miliony rolników, a pole do rozwoju inteligentnego rolnictwa jest bardzo szerokie. Prym wiodą drony do mapowania pól, czy sygnał satelitarny do skanowania gleby, obrazowania i obliczania potencjalnego plonowania. Połączenie doświadczeń oraz aktualnych możliwości technologii przynosi niepodważalne korzyści. Wprowadzenie automatyzacji działań, dokładne pomiary oraz zwiększenie wydajności pracy ludzi i maszyn, zapewnia zmniejszenie kosztów i podniesienie jakości oferowanych produktów.

 Przyszli rolnicy rewolucjonizują systemy gospodarowania

 Nie ma co ukrywać, że to najmłodsze pokolenia są najsilniej związane z nowoczesną technologią i to one mogą całkowicie zrewolucjonizować system prowadzenia gospodarstw. Przeniesienie wykorzystywanych w codziennym życiu rozwiązań na pracę rolnika to obietnica sprawnego i optymalnego zarządzania, oszczędność czasu i kosztów oraz zwiększenie przychodów.

 Ciekawość świata i chęć odkrywania nowych sposobów na prowadzenie gospodarstwa sprawia, że młodzi z przyjemnością angażują się we wszelkiego rodzaju inicjatywy.  Zainteresowanie zagadnieniami z dziedziny informatyki, zdobywanie wiedzy dotyczącej rolnictwa precyzyjnego oraz łączenie doświadczeń starszych pokoleń z obecnym postępem technologicznym to skarbnica pomysłów i możliwości.

 Wszystko po to, by iść z duchem czasu

 W tym roku szkoły znów mogą powalczyć o tytuł Mistrzów Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Organizatorzy po raz kolejny wkraczają do akcji, tworząc przestrzeń do zdobywania praktycznej wiedzy i okazję do przeżycia niepowtarzalnej przygody.

 Organizatorami konkursu są znane firmy takie jak 365FarmNet, Agrocom Polska, CLAAS Polska, Michelin, a od tego roku także Horsch, Kuhn, Väderstad oraz Agrosimex. To topowe marki, dla których innowacyjne rozwiązania i technologie, związane z rolnictwem precyzyjnym są na porządku dziennym. Całość odbędzie się pod honorowym patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Emocje sięgają zenitu!

 Poprzednia edycja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział aż 120 szkół i ponad 1000 uczestników. Dzięki atrakcyjnej formie, uczniowie mieli możliwość uzyskać wartościową i przydatną wiedzę z zakresu rolnictwa precyzyjnego od specjalistów w tej dziedzinie, a następnie sprawdzić się podczas trzech rund konkursowych. W emocjonującym finale wyłoniono zwycięskie szkoły i najlepszych uczestników, którzy zgarnęli fantastyczne nagrody.

 W tym roku konkurs o Puchar Polski odbędzie się online. Może wziąć w nim udział nieograniczona ilość uczniów ze szkoły rolniczej lub klasy o takim profilu. Warunkiem jest jednak zgłoszenie przez nauczyciela, dyrektora lub pracownika danej szkoły, grupy minimum 6 osób z jednej placówki. W klasyfikacji końcowej sumuje się wynik sześciu najlepszych reprezentantów grupy. To oni przechodzą do kolejnych etapów konkursu. Puchar Polski wyłoni pięć szkół z najwyższą punktacją po podsumowaniu wszystkich trzech rund, ale też indywidualnie – Mistrzów Pucharu Polski w  Rolnictwie Precyzyjnym.

 Warto powalczyć o ten tytuł nie tylko ze względu na jego wagę i prestiż - do wygrania są cenne nagrody. Pięć zwycięskich szkół otrzyma zaproszenie na kompletnie przygotowaną i opłaconą wycieczkę na targi AGRITECHNICA 2023 w Hanowerze dla grupy uczniów i nauczycieli. Laureaci Pucharu Polski – dziesięciu uczestników z najlepszymi wynikami – nagrody rzeczowe o wartości nawet 2 000 zł, w tym kamerę GoPro czy drona DJI.

 

 

 Szczegóły dotyczące Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie: https://www.365farmnet.com/pl/pucharpolskiwrolnictwieprecyzyjnym/


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę