aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przejście graniczne Malhowice-Niżankowice pilotażowo bez e-kolejki

18 stycznia 2024
Przejście graniczne Malhowice-Niżankowice pilotażowo bez e-kolejki

 Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że zgodnie z ustaleniami ze stroną ukraińską, a także na podstawie informacji władz Ukrainy zamieszczonej na stronie internetowej kolejki elektronicznej w dniu 17 stycznia 2024 r. w przejściu granicznym Malhowice-Niżankowice pilotażowo – na okres jednego miesiąca – pojazdy ciężarowe zostaną zwolnione z systemu e-kolejki. W związku z tym, od dnia 17 stycznia 2024 r. od godz. 20.00 czasu ukraińskiego (od godz. 19.00 czasu polskiego) pojazdy ciężarowe będą oczekiwały na przekroczenie granicy tylko w „żywej kolejce”. Jest to realizacja jednego z punktów podpisanego wczoraj porozumienia między ministrem infrastruktury Dariuszem Klimczakiem a przedstawicielami polskich przewoźników.

Pojazdy zarejestrowane w systemie kolejki elektronicznej: https://echerha.gov.ua/news/391 będą mogły przejeżdżać przez to przejście graniczne w ramach e-kolejki, jedynie do godz. 20.00 czasu ukraińskiego (do godz. 19.00 czasu polskiego). W przypadku pojazdów zarejestrowanych w systemie e-kolejki w tym przejściu, lecz mających inną datę przekroczenia granicy, strona ukraińska wskazuje na dwie możliwości:

  1. przekroczenie granicy w przejściu Korczowa-Krakowiec, gdzie będzie przepuszczanych dodatkowo 100 pustych pojazdów, zarejestrowanych uprzednio w ramach e-kolejki w przejściu Niżankowice. Dla zapewnienia płynności ruchu pojazdy zarejestrowane w kolejce elektronicznej do przekroczenia granicy w Niżankowicach zostaną przekierowane do kolejki w przejściu Krakowiec. Kolejność zapisu i godzina przekroczenia granicy nie ulegną zmianie. W tym przypadku nie ma konieczności anulowania wpisu w kolejce. Jak zapewnia strona ukraińska, serwis e-kolejki kontaktuje się już z kierowcami i informuje o takiej możliwości. Dodatkowo służby ukraińskie będą obecne na drodze dojazdowej do przejścia w Niżankowicach, informując o możliwości skorzystania z przejścia w Korczowej-Krakowcu.
  2. anulowanie rejestracji w punkcie Malhowice-Niżankowice i przeniesienie jej na inne przejście z systemem e-kolejki np. Dorohusk-Jagodzin lub Zosin-Ustiług lub przekroczenie granicy w przejściu Niżankowice, ale po godz. 20.00 (19.00 czasu polskiego) w ramach „żywej kolejki”.

oprac, e-mk, ppr.pl, źródło i fot: Ministerstwo Infrastruktury


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę