aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Europejski Protest Rolniczy w Brukseli - 4 czerwca

24 maja 2024
Europejski Protest Rolniczy w Brukseli - 4 czerwca

4 czerwca o godzinie 12:00 w Brukseli odbędzie się protest europejskich rolników.

Wydarzenie rozpocznie się na Placu de 'Atomium 1, 1020 Bruxelles, Belgia. Rolnicy z całej Europy zbiorą się, aby wyrazić swój sprzeciw wobec regulacji Nowego Zielonego Ładu oraz innych polityk, które ich zdaniem zagrażają przyszłości europejskiego rolnictwa.

Organizatorami protestu są rolnicy z Polski (Instytut Gospodarki Rolnej), Holandii (Farmers
Defence Force), Niemiec (Landwirtschaft Verbindet Deutschland E.V.) Belgii (Farmers Defence Force Belgium), Włoch (Agricoltori Italiani), Hiszpanii (6f), Rumunii (Asociatia Proprietari Paltinul), Francji (Coordination Rurale). Organizatorzy podkreślają, że pełnią niejako techniczną rolę bo prawdziwymi organizatorami i gospodarzami protestu są ci rolnicy, którzy od miesięcy walczą o zmiany, podczas demonstracji oranizawowanych w calej Europe.

“Ostatnie miesiące obfitowały w protesty rolników w niemalże wszystkich państwach
członkowskich Unii Europejskiej. To rolnicy jako pierwsi doświadczają efektów zmian jakie
zaszły w Unii Europejskiej. Podejście, jakie prezentowali brukselscy urzędnicy i stojący za nimi politycy, do europejskich rolników i rolnictwa jest skandaliczne. Już 4. czerwca- bezpośrednio przed wyborami do Europarlamentu europejscy rolnicy przypomną społeczeństwu jak ważna jest udział w tych wyborach oraz odsunięcie od władzy tych, którzy swoimi decyzjami niszczyli europejskich rolników.” - mówi Szczepan Wójcik - Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej

“Vote them away”- to hasło przewodnie naszego protestu. Pomysłów na ograniczanie, zakazywanie europejskiego rolnictwa nie brakuje. O rolnictwie i innych kwestiach gospodarczych decydują ludzie którzy nie wiedzą nic o naszej pracy. Tak naprawdę to wspólnie - z przyjaciółmi z Polski, Niemiec, Francji, Belgii i wielu innych- wyruszamy w długą drogę ku Europie w której będzie miejsce dla europejskich rolników.” - mówi Jos Ubels- Wiceprezes Farmers Defence Force (Holandia).

“Od miesięcy protestujemy. Solidarnie, razem z rolnikami z innych państw. 4 czerwca
spotykamy się w jednym miejscu aby pokazać że europejskie rolnictwo to silna społeczność
która współpracuje i wspólnie będzie walczyć o normalność. Wszyscy powinniśmy tam być.” - dodaje Damian Murawiec z Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników.
“Protest nie ma charakteru antyunijnego- wręcz przeciwnie- wszyscy uważamy, że koniecznym jest wprowadzenie zmian dla lepszego, sprawiedliwego funkcjonowania struktur Wspólnoty.” - podkreślają organizatorzy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wsparcia protestu i aktywnego w nim udziału, więcej informacji: https://farmersforeurope.com/

protest w Brukseli 4 czerwca

               Oświadczenie rolników dla obywateli UE:

Wraz z wprowadzeniem „Zielonego Ładu” 5 lat temu, Komisja Europejska wprowadziła
przepisy i wymagania, które są sprzeczne z celami klimatycznymi, wymaganiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, a tym samym są sprzeczne z interesami was, obywateli UE!

My, rolnicy UE,

1. Domagamy się wycofania przepisów związanych z tak zwanym Nowym Zielonym Ładem.
Regulacje Nowego Zielonego Ładu osłabiają konkurencyjność europejskiego rolnictwa,
zwiększając koszty produkcji rolnej w Europie i powodując redukcję europejskiej produkcji
rolnej, doprowadzając europejskich rolników na skraj bankructwa. Dla wszystkich obywateli UE Nowy Zielony Ład stanowi także zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego (tym bardziej z wojną na granicach UE!) oraz bezpieczeństwa żywności. Ponadto, Nowy Zielony Ład prowadzi do wycinania lasów (deszczowych), gdyż niezbędna produkcja żywności jest przenoszona poza UE.

2. Domagamy się absolutnej ochrony wewnętrznego rynku Unii Europejskiej. Stanowczo sprzeciwiamy się wpływom produktów rolno-spożywczych do Unii Europejskiej z Maroka, Ukrainy i innych krajów spoza wspólnoty. Jednocześnie sprzeciwiamy się zawieraniu przez UE umów o wolnym handlu, które szkodzą europejskiemu rolnictwu i przetwórstwu
rolno-spożywczemu, zwłaszcza umowom z Mercosur, Indiami itp. Domagamy się preferencji
wspólnotowej w UE.

3. Domagamy się ochrony i wsparcia dla europejskiego sektora hodowli i chowu zwierząt. Nie zgadzamy się na ograniczenia żadnego sektora produkcji zwierzęcej, ponieważ ich rozwój jest ważnym elementem stabilności produkcji roślinnej i bezpieczeństwa żywnościowego w Europie. Niezależnie od gatunku zwierząt - zwierzęta futerkowe, bydło, świnie czy drób - ich hodowla powinna być utrzymana w Europie.

4. Domagamy się absolutnej ochrony prawa do korzystania z własności prywatnej. Nie zgadzamy się na próby przejęcia kontroli nad naszą ziemią, naszymi plażami i morzem, z którego czerpiemy korzyści. Domagamy się suwerenności państw członkowskich.

Prosimy was, obywateli UE, abyście głosowali od 6 do 9 czerwca na lepszą i sprawiedliwszą
Komisję Europejską i Parlament UE!

Skorzystajcie ze swoich praw, #votethemaway i sprawcie, by UE znów była wspaniała!

Data: 4 czerwca
Miejsce: Atomiumpark Dikkelindelaan 4, 1020 Bruksela, Belgia
Dla autobusów: Parking C
Początek programu: godzina 12:00

protest w Brukseli 4 czerwca

oprac, e-mk, ppr.l


POWIĄZANE

Badania pokazują, że gry wideo są atrakcyjne i skuteczne dla osób w każdym wieku...

W dzisiejszych czasach gry komputerowe stały się integralną częścią rozrywki dla...

Sprzedaż w internecie staje się coraz popularniejsza, a platformy takie jak OLX,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę