W numerze:
Kupujemy używany ciągnik
Zakup ciągnika używanego z zagranicy nie wiąże się jedynie z samym zakupem. Później musimy jeszcze dokonać jego rejestracji, a to nie jest takie trudne i straszne. Musimy jednak poznać kilka istotnych szczegółów, które pomogą w urzędach i pozwolą na spokojne załatwienie sprawy. Może bowiem okazać się, że zbywca ciągnika nie posiada do niego np. dowodu rejestracyjnego. A to poza jednym wyjątkiem, uniemożliwia zarejestrowanie ciągnika.
W przypadku zakupu ciągnika z Holandii, musimy przygotować się na okoliczność braku dowodu rejestracyjnego. Nie wszystkie polskie urzędy ułatwiają dokonanie takiej rejestracji.
Str. 14
Więcej przeczytasz w RPT, który kupisz tutaj - TUTAJ
Bierne agregaty uprawowe
Krótki czy długi?
Bierne agregaty uprawowe zmieniają się wraz z rozwojem techniki rolniczej. W ofercie producentów sprzętu uprawowego dominują agregaty składające się z jednego pola roboczego oraz jednego lub dwóch wałów. Coraz mniej widoczne są tzw. agregaty długie czyli wyposażone np. w dwa lub trzy różne pola narzędzi. Wynika to zapewne z ich przeznaczenia dla większych gospodarstw. Są to także w większości agregaty do uprawy bezorkowej.
Krótkie agregaty talerzowe pozwalają bardzo szybko przerwać parowanie w ściernisku. Ich zaletą jest amortyzacja każdego talerza indywidualnie.
Str. 53
Więcej przeczytasz w RPT, który kupisz tutaj TUTAJ
Talerzowy agregat uprawowy Ares TXL
Zamiast grubera
Wśród maszyn do uprawy gleby coraz większą popularnością cieszą się agregaty talerzowe. Nasz rodzimy producent Unia Grudziądz ma w ofercie takie narzędzia m.in. pod nazwą Ares T. Najpopularniejszym modelem tej bogatej rodziny jest Ares TXL, który dedykowany jest do uprawy ściernisk. W takim celu kupili go gospodarze z miejscowości Góra k. Pobiedzisk. Ich model o symbolu TXL posiada gumowy wał i sprzęg do siewnika. Maszyna pracuje jednak samodzielnie służąc do uprawy gleby po żniwach i przed wiosennymi siewami.
Prętowe zgrzebło umieszczone za ostatnim rzędem talerzy pełni rolę ekranu ochronnego i nie pozwala zasypać wału hałdami ziemi.
Str.32
Więcej przeczytasz w RPT, który kupisz tutaj TUTAJ
Spis treści:
W SKRÓCIE
4 Spotkanie dilerów Zetora
4 Biopaliwa Orlenu
4 Najładniejsze stoiska
5 Części do opryskiwacza
5 Ładowacze MX
7 Dla młodych rolników
NOWOŚCI
8 Era z Kutna
8 Mały Farmtrac
8 Farmtrac z Perkinsem
8 Robust FZ
10 Trwalsze dysze
10 Capello z tworzywa
10 Rozdrabniacz do słomy
10 Rozdzielacz Tecomec
11 McCormick TTX
11 Nawigator z satelitą
12 Rozsiewacz Antek
12 Następca C-330
12 Maszyna w formie
12 Czyszczarko-zaprawiarka
13 Zmodernizowane Zetory
CIĄGNIKI
14 Kupujemy używany ciągnik
16 Profesjonalista z Lauingen
19 Ursus 5314
22 Case MX 170
PREZENTACJE
24 Komórka dla rolnika
28 Brony wirnikowe
32 Zamiast grubera
36 Wały w agregatach
42 Europejska Puma
44 Paragłębosze
48 Bogaty wybór
50 Mocowane na mimośród
53 Krótki czy długi?
56 Bez pomocy ładowarki
58 Polagra-PREMIERY 2008
60 Przed siewem
ZARZĄDZANIE
68 Co trzeci nowy
70 Ceny używanych maszyn w Niemczech
8135476
1