Wydawnictwo: Masterpress
Rok wydania: 2005
ISSN: 1234-7450
Szanowni Państwo,
Oddając w Państwa ręce lutowe wydanie Informatora chcemy zwrócić szczególną uwagę na szeroko pojętą tematykę żywieniową, ale także na wciąż istniejące na świecie zagrożenie ptasią grypą. Trudno zaprzeczyć, iż zagrożenie influenzą, nagłaśniane dodatkowo przez media, jest źródłem zniechęcenia konsumentów do mięsa drobiowego i jego przetworów a zatem pewnego kryzysu drobiarskiego i spadku rentowności tej gałęzi produkcji zwierzęcej. O tym przeczytać będą mogli Państwo w I części artykułu Tomasza Stenzela oraz prof. dr hab. Andrzeja Koncickiego pt. „Ptaki wolnożyjące jako źródło patogenów dla drobiu w chowie intensywnym”.
Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę, iż coraz większą wagę przywiązuje się do żywienia niosek, jako istotnego czynnika warunkującego osiągnięcie dobrych wyników produkcyjnych i uzyskania produktu o najwyższej jakości. Ogromny postęp genetyczny sprawił, że współczesne mieszańce kur nieśnych odznaczają się bardzo dużymi możliwościami produkcyjnymi. Zatem zapraszamy do lektury artykułu dr Katarzyny Połtowicz o wpływie żywienia niosek na ich produkcyjność i jakość jaj spożywczych.
Od wielu już lat, w produkcji drobiarskiej obserwuje się stały wzrost wyników produkcji w postaci zwiększania tempa wzrostu i końcowej masy ciała oraz zmniejszenia zużycia paszy. Szczególnie duży postęp osiągnięto w odchowie kurcząt brojlerów i indyków rzeźnych. Dlatego też o wybranych dodatkach stosowanych w żywieniu drobiu opowie dr Krzysztof Pudyszak.
Życzymy przyjemnej lektury
Redakcja
Adres redakcji:
Ogólnopolski Informator Drobiarski
"MASTERPRESS" Sp. z o.o.
ul. Metalowa 4
10-603 Olsztyn
tel. (89) 533 44 04
fax (89) 533 43 30
e-mail: drobiarski@masterpress.com.pl
Internet: http://www.masterpress.com.pl/