Adama_Spyrale_1-31.05.21

50 lat Banku Spółdzielczego w Namysłowie

19 czerwca 2002

2 grudnia 2000 r. gościłam na uroczystościach obchodów 50-lecia działalności banku plasującego się w ścisłej czołówce sektora polskich banków spółdzielczych, a mianowicie Banku Spółdzielczego w Namysłowie.

Przemyślana, długofalowa strategia tego banku, jego współpraca z lokalnym środowiskiem, aktywny udział w rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, sumiennie realizowana polityka wspierania lokalnych inicjatyw - to czynniki, które zapewniły mu trwałe miejsce w krajobrazie społeczno-gospodarczym tego regionu, jak również województwa, a nawet kraju. Miało to swoje odzwierciedlenie podczas uroczystości, gdy to na ziemię namysłowską przybyli licznie oficjele z całej Polski. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele oddziałów Narodowego Banku Polskiego oraz Banku Gospodarki Żywnościowej na czele z prezesem Zarządu BGŻ Michałem Machlejdem. W Namysłowie gościli także licznie przedstawiciele samorządów lokalnych, związków i organizacji spółdzielczych, świata biznesu, kultury i nauki, dostojnicy kościelni. Gospodarz uroczystości, prezes Zarządu namysłowskiego banku Zygmunt Zubek zaprosił na przyjęcie do swego bankowego domu VIP-ów z całego kraju. Bank Spółdzielczy w Namysłowie jest jednym z największych banków w Polsce. Zachowując swój spółdzielczy charakter, stał się bankiem na miarę wyzwań przyszłości. Osiągane przez niego doskonałe wyniki ekonomiczno-finansowe, a także bardzo rozwinięta, efektywnie współpracująca sieć aż 15 placówek, w tym 7 oddziałów, 6 punktów kasowych i jednej filii, są gwarantem jego powodzenia i sytuują go na poziomie europejskim. Dolnośląski Bank Regionalny SA jest dumny z takiego partnera. Te i tym podobne stwierdzenia padały z ust wdzięcznych za zaproszenie oraz dotychczasową dobrą współpracę gości.
Uroczystości jubileuszowe w Namysłowie sławiły prawdę o wyższości czynnika ludzkiego nad materialnym: Bank to przecież przede wszystkim ludzie. Wielokrotnie podkreślano, że BS w Namysłowie zawdzięcza osiągane sukcesy w pierwszej kolejności swoim pracownikom pod kierownictwem Rady Nadzorczej i Zarządu. To właśnie ich fachowa wiedza, olbrzymie zaangażowanie i niezwykle cenne doświadczenia, płynące z długoletniej pracy na rzecz bankowości spółdzielczej, są kamieniem węgielnym w budowaniu silnej i ugruntowanej pozycji na rynku lokalnym. Owe zasługi zostały docenione podczas uroczystości poprzez wręczenie pracownikom banku ważnych odznaczeń bankowych i spółdzielczych. Odznaczeniom wtórowały słowa prezes Wiesławy Sietczyńskiej: Państwu - mieszkańcom tego regionu oraz udziałowcom i klientom Banku Spółdzielczego w Namysłowie gratuluję takiego banku, takich pracowników i takiego prezesa.
W trakcie ceremonii wyróżniani byli nie tylko pracownicy, lecz przede wszystkim przedstawiciele współpracujących z bankiem samorządów lokalnych. To przecież efektywna współpraca i przyjaźń z nimi zaprowadziły namysłowski bank na czołówki lokalnych i krajowych rankingów oraz szczyty ogólnopolskich konkursów.

Pozaekonomicznym atutem banku w Namysłowie, prócz świetnie wyszkolonej kadry, jest także przywiązanie do tradycji. Znalazło to swój wyraz w ceremonii przekazania sztandaru jubileuszowego przedstawicielom władz banku, połączonej z tradycyjnym wbijaniem gwoździ przez zaproszonych gości. Na sztandarze widnieje napis: W służbie Bogu i Ojczyźnie. Jego obecność będzie odtąd przyświecała najważniejszym uroczystościom i świętowaniu kolejnych sukcesów banku.


POWIĄZANE

Kilka dni temu niedźwiedź brunatny był widziany koło miejscowości Rudawka w powi...

Lasy Państwowe sprzedają dzisiaj drewno taniej niż w 2017 r. Ceny zbliżone do te...

Tak znaczącego wzrostu sprzedaży drewna, jak zaplanowały Lasy Państwowe na przys...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę