Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Powsińskie Dożynki 2023

28 sierpnia 2023

Sezon dożynkowy w pełni. Oprócz tych wielkich, centralnych, wojewódzkich, hucznych dożynek, prawie w każdej gminie organizowane jest święto plonów, które jednocześnie jest podziękowaniem rolnikom za ich ciężką pracę i trud którego owocem jest tradycyjny polski chleb. Amy jako Pierwszy Portal Rolny, www.ppr.pl tym razem wybraliśmy się do niewielnkiej Pararfii w Powsinie. 

Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszało na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2023.
Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.

Niezmienną ideą tego projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich. Zobaczyliśmy m.in. występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz animacje, a na koniec – o godz. 19.00 – odbyła się „potańcówka na dechach”. 

fot. ppr.pl


POWIĄZANE

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzeli...

Christiane Lambert, przewodnicząca Copa, która uczestniczyła w podpisaniu porozu...

Ukraiński minister rolnictwa, Mykoła Solskyi zapowiedział że drobni rolnicy otrz...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę