aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Powsińskie Dożynki 2023

28 sierpnia 2023

Sezon dożynkowy w pełni. Oprócz tych wielkich, centralnych, wojewódzkich, hucznych dożynek, prawie w każdej gminie organizowane jest święto plonów, które jednocześnie jest podziękowaniem rolnikom za ich ciężką pracę i trud którego owocem jest tradycyjny polski chleb. Amy jako Pierwszy Portal Rolny, www.ppr.pl tym razem wybraliśmy się do niewielnkiej Pararfii w Powsinie. 

Centrum Kultury Wilanów i Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszało na wyjątkowe wydarzenie etnograficzne: Powsińskie Dożynki 2023.
Ta piękna uroczystość, której inicjatorami są Pracownia Etnograficzna „Powsinianie” oraz Grupa 30+, w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie przy ul. Ptysiowej 3.

Niezmienną ideą tego projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jako jedna z nielicznych instytucji warszawskich pielęgnuje pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich. Zobaczyliśmy m.in. występy folklorystyczne zespołów Centrum Kultury Wilanów oraz zaproszonych gości z kraju i z zagranicy. Dla dzieci przygotowujemy przedstawienie teatralne oraz animacje, a na koniec – o godz. 19.00 – odbyła się „potańcówka na dechach”. 

fot. ppr.pl


POWIĄZANE

Wiodące organizacje branżowe pracodawców w Polsce: Związek Pracodawców Przemysłu...

Startuje objazdowa kampania informacyjna „Spójrz, Polsko! Miej baczne oko na rak...

Główne cechy rzepaku ozimego, które weryfikowane są przed zakupem materiału siew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę