Adama_Spyrale_1-31.05.21

Powitaj wiosnę pięknymi plonami dzięki „koMPOścikowi”!

13 kwietnia 2021
Powitaj wiosnę pięknymi plonami dzięki „koMPOścikowi”!

Zima, która w tym roku była wyjątkowo mroźna i śnieżna, nareszcie ustąpiła, a z każdym kolejnym dniem daje się wyczuć coraz silniejszy powiew ciepłego, wiosennego powietrza. Pomimo że okresowe nocne przymrozki nadal nikogo nie dziwią, doświadczeni ogrodnicy, działkowcy i hodowcy właśnie rozpoczynają pierwsze w tym roku prace. Wiedzą oni przy tym doskonale, że aby móc cieszyć się pięknymi plonami, podłoże, na którym zasieją bądź zasadzą swoje rośliny, wymagać będzie odpowiedniego przygotowania. Może w tym pomóc „koMPOścik” – organiczny środek poprawiający jakość gleby, produkowany przez MPO Warszawa.

Dla wielu osób może być to zaskoczeniem, ale Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie („MPO Warszawa”), poza swoją podstawową działalnością, skupiającą się na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów w stolicy, jest też producentem organicznego środka poprawiającego jakość gleby. „koMPOścik” to uniwersalny produkt, który wzbogaca fizyczne oraz chemiczne właściwości wszelkich rodzajów gleb, co w efekcie ułatwia uprawę roślin ozdobnych oraz trawników. Może on także służyć jako komponent do produkcji substratów przeznaczonych do uprawy pojemnikowej - roślin doniczkowych oraz balkonowo-tarasowych.

"koMPOścik" jest wytwarzany od 2013 roku. To właśnie 8 lat temu, po certyfikacji Ministra Rolnictwa, produkt został wprowadzony do obiegu. "koMPOścik" świetnie sprawdza się w zastosowaniu do każdego rodzaju gleby, szczególnie jednak zaleca się jego użycie w przypadku gleb o niskiej zawartości próchnicy.

- Do końca 2017 roku cały produkowany "koMPOścik" wykorzystywany był do rekultywacji składowisk odpadów zarządzanych przez Spółkę. W 2018 roku podjęto jednak działania informacyjne, które miały rozpromować produkt wśród nowych odbiorców - mówi Adam Kiełczykowski, Dyrektor należącego do MPO Warszawa Zakładu Zagospodarowania Odpadów „Kampinoska”.

Podjęte kilka lat temu działania przyniosły pozytywny efekt. Dzisiaj "koMPOścik" ma grono stałych klientów, którzy miesięcznie odbierają od kilku do kilkuset ton tego środka. Produkt Zakładu Zagospodarowania Odpadów "Kampinoska" sprzedawany jest luzem, przy wykorzystaniu ładowarek oraz samochodów ciężarowych. Zdarza się jednak, że Spółka obsługuje także klientów, którzy chcieliby nabyć "koMPOścik" w mniejszej ilości.

- Czasem mamy klientów, którzy są zainteresowani zakupem mniejszej partii "koMPOściku" - do kilkuset kilogramów. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Nasi pracownicy pakują wtedy produkt w worki - dodaje Dyrektor Adam Kiełczykowski.

 

Więcej informacji: https://www.mpo.com.pl/uslugi/sprzedaz-kompostu.

 

***

 

O Spółce

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie Sp. z o.o. jest jednoosobową spółką prawa handlowego, należącą do Miasta Stołecznego Warszawy. Oferuje przede wszystkim usługi kompleksowego gospodarowania odpadami. W zasobach firmy znajdują się 3 bazy magazynowo-transportowe na Woli, Targówku oraz w Ursusie, a także 3 instalacje do przetwarzania odpadów komunalnych.

Obecnie Spółka obsługuje łącznie ponad 26 tys. punktów odbioru odpadów komunalnych i opróżnia ponad 70 tys. pojemników i kontenerów. Codziennie 122 nowoczesne, bezpylne śmieciarki, które spełniają wszystkie normy w zakresie ochrony środowiska naturalnego, wykonują średnio 180 tras. Każdy odebrany kilogram odpadów jest ewidencjonowany i trafia do właściwych instalacji, celem dalszego zagospodarowania.

 

Biuro prasowe MPO Warszawa


POWIĄZANE

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przyłączył się po raz kolejny do organizowane...

W dniu 5 maja 2021 r. Rada Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich Przy Krajowej Ra...

Francuski Minister Rolnictwa odniósł się krytycznie wobec dużej podaży mięsa dro...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę