Porozumienie Rolnicze – wznowienie prac

9 grudnia 2021
Porozumienie Rolnicze – wznowienie prac
MRiRW

Dziś odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka z Prezydium Porozumienia Rolniczego oraz przedstawicielami polskich organizacji w Copa Cogeca.

– Wznawiamy spotkania Porozumienia Rolniczego – ogłosił szef resortu rolnictwa.

Zasady współpracy

Wicepremier zaproponował zasady dalszej współpracy  w ramach Porozumienie Rolniczego.

– Chcę, aby funkcjonalność tego ciała doradczego była jak najbardziej efektywna – podkreślił wicepremier Henryk Kowalczyk.

Przedstawiciele rolników podkreślali, że cieszą się z reaktywacji spotkań, bo przez rok nie odbywały się one, chociaż – jak zaznaczyli – w zespołach zostały wypracowane rekomendacje dla poszczególnych sektorów.

Ustalenia

– Sięgniemy po te rekomendacje. Zobowiążę wiceministrów do ich przejrzenia i przeanalizowania – zapowiedział szef resortu rolnictwa.

Wicepremier Kowalczyk obiecał odniesienie się do opracowanych rekomendacji. Zwrócił jednocześnie uwagę, że podstawowa praca Porozumienia Rolniczego odbywać się będzie w ramach zespołów. Zaproponował, aby do już istniejących powołać dodatkowo zespoły ds. mleka, rolnictwa ekologicznego i spółdzielczości.

– W szerokim gronie będziemy spotykali się tylko od czasu do czasu, ponieważ są też zagadnienia, które dotyczą wszystkich sektorów. Ważne jest również to, aby co jakiś czas jedne zespoły mogły spojrzeć na problemy innych, bo rolnictwo system działów wzajemnie, ściśle ze sobą powiązanych – podsumował wicepremier Henryk Kowalczyk.MRiRW


POWIĄZANE

Komisja Europejska zaprasza na spotkanie informacyjne online 1–2 lutego br. Spot...

Czwartkowe, inauguracyjne spotkanie sekretarza stanu Lecha Kołakowskiego z ekspe...

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podpisał w czwart...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę