aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Ponad 100 ciężarówek wjechało do Polski z Ukrainy w ciągu doby

7 grudnia 2023
Ponad 100 ciężarówek wjechało do Polski z Ukrainy w ciągu doby

W ciągu pierwszych 24 godzin od rozpoczęcia przejazdu pustych pojazdów towarowych przez punkt kontrolny Ugrinov-Dołgobyczów na granicy Ukrainy z Polską przejechało ponad 100 pojazdów. O tym poinformowała Państwowa Służba Graniczna Ukrainy.

„5 grudnia rano na punkcie kontrolnym w Ugrinovie straż graniczna zezwoliła na wyjazd z Ukrainy 110 ciężkich pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 7,5 tony. Do przeprowadzania kontroli granicznej powołani zostali inspektorzy, którzy sprawdzają dokumenty i kontrolują pojazdy. Dla pojazdów ciężarowych wyznaczony został oddzielny pas” – czytamy w komunikacie.

Należy także zauważyć, że podczas spotkania przedstawicieli służb granicznych i celnych Ukrainy i Polski w dniu 4 grudnia strony stwierdziły, że są gotowe zapewnić prawidłowe funkcjonowanie punktu kontrolnego i rytm realizacji kontroli granicznej i celnej pojazdów na punkcie kontroli samochodowej Ugrinov-Dołgobyczów.

„Przypominamy, że przejazd pustych pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 7,5 tony (z wyjątkiem pustych, nieoczyszczonych cystern) z Ukrainy do Polski rozpoczął się 4 grudnia 2023 r. o godzinie 01:00. wjazd ciężarówek na punkt kontrolny będzie odbywał się według kolejności zgłoszeń.” , – dodał Państwowej Służby Podatkowej.

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Rada Europy formalnie przyjęła  pierwsze tego rodzaju rozporządzenie w sprawie o...

Trzy belgijskie organizacje rolnicze – Boerenbond, ABS i FWA – osiągnęły porozum...

Rada Europy przyjęła  zmianę rozporządzenia w sprawie Wspólnego Przedsięwzięcia ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę