Polskie znaczy dobre

28 czerwca 2022
Polskie znaczy dobre

Jednym z elementów zdrowego stylu życia jest wprowadzenie do jadłospisu mleka i jego przetworów, które stanowią dobre źródło witamin i minerałów. Wśród nich warto wymienić witaminy A, D, E, K i witaminy z grupy B. Ponadto przetwory mleczne znakomicie gaszą pragnienie i pomagają wyrównać poziom elektrolitów wydalanych z organizmu podczas letniej aktywności fizycznej, ponieważ zawierają sole mineralne: sód, wapń, potas i magnez.

Co więcej można z nich przygotować szybko i łatwo wiele pysznych napoi i posiłków jak np. koktajle, chłodniki lub smaczne i pożywne desery na zimno. Szczególnie w okresie letnim gdy dokucza nam upał. Dlatego też warto sięgać po przetwory mleczne podczas robienia zakupów, ponieważ cechuje je wysoka jakość, o którą dbają zarówno rolnicy jak i przetwórcy. W czasach, gdy wysokość ceny towaru decyduje o jego zakupie, tym bardziej poszukujemy sprawdzonych i dostępnych cenowo produktów, które utrzymają organizm w dobrej kondycji.

Podczas wizyty w sklepie zwracajmy również uwagę na pochodzenie produktu i wybierajmy te produkty mleczne, które zostały wyprodukowane w naszym kraju, dzięki temu wspieramy naszą rodzimą produkcję. To bardzo ważne szczególnie w dzisiejszych czasach, w których nasza gospodarka musi mierzyć z takimi wyzwaniami jak: wojna na Ukrainie czy problemy z eksportem produktów – rolno spożywczych do Chin, wynikających z pandemii Covid - 19.

Dlatego bez dodatkowych nakładów finansowych - po prostu robiąc codzienne zakupy - możemy wspomóc naszych rolników i firmy oraz pomóc im tworzyć nowe miejsca pracy.

***

Kampania “#WspieramyPolskieMleczarstwo” realizowana przez Polską Izbę Mleka i sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.


POWIĄZANE

Rolnicy - producenci papryki z polskiego zagłębia paprykowego na Południu Mazows...

„Przyjęta przez Rząd nowelizacja ustawy biopaliwowej to cios w producentów rzepa...

Polityka Europejskiego Zielonego Ładu może się przyczynić do wzrostu zainteresow...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę