aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polskie jaja zawitały do Singapuru!

9 czerwca 2020
Polskie jaja zawitały do Singapuru!

W miniony piątek (5 czerwca) pierwszy transport jaj konsumpcyjnych z Polski dotarł do Singapuru. Przyjęcie towaru w siedzibie firmy importującej miało uroczysty charakter w obecności przedstawicieli  administracji, między innymi, z udziałem Ministra Handlu i Przemysłu oraz Ambasadora RP w Singapurze.

Jaja z  Polski po raz pierwszy trafiły na azjatycki rynek. Dołączyliśmy do grona państw, z których Singapur jest  zainteresowany przywozem jaj  spożywczych. Jaja będą sprzedawane do restauracji i sklepów detalicznych.

Do tej pory jedenaście krajów miało możliwość sprzedaży na azjatycki rynek: Australia, Dania, Japonia, Malezja, Nowa Zelandia, Hiszpania, Szwecja, Korea Południowa, Tajlandia, Stany Zjednoczone i Ukraina.

Singapurskie władze z zadowoleniem odniosły się do rozpoczęcia  współpracy z polskimi eksportami jaj i nie tylko....w najbliższych tygodniach oczekują dostaw mrożonego kurczaka z Polski. Rozszerzenie współpracy z polskimi producentami jest elementem strategii dywersyfikacji źródeł  zaopatrzenia w żywność przez Singapur, aby zapobiegać gwałtownym odchyleniom w łańcuchu dostaw i  wahaniom cen.

Przypominamy, że w kwietniu tego roku zakończyły się trwające dłuższy czas polsko  – singapurskie negocjacje zmierzające do otwarcia azjatyckiego kierunku na sprzedaż polskich jaj w skorupkach.

Już w maju, sprawnie przeprowadzono zatwierdzenie polskich ferm produkcyjnych i zakładów przetwórstwa  jaj. Na mięso drobiowe z Polski Singapur otwarł się znacznie wcześniej, ale ekspansję zagraniczną zahamował  na pewien czas wybuch grypy ptaków w Polsce. Wydaje się jednak, że kryzys epidemiczny w skali globalnej  zadziałał na korzyść polskich firm.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W dniu 23 maja 2024 r., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę