aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Polski kapital dziala z korzyscia dla wszystkich

29 września 2023
Polski kapital  dziala z korzyscia dla wszystkich

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus gościł wczoraj w Cukrowni Dobrzelin należącej do Krajowej grupy Spożywczej.

Spotkanie z plantatorami i pracownikami cukrowni

– To, że mamy Krajową Grupę Spożywczą, to jest nasza wielka wartość dla Polski – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Zwrócił przy tym uwagę, że był taki moment w naszej historii, że wszystko co się dało prywatyzowano, sprzedawano, że nie było potrzebne.

– Dziś widzimy jaka to jest wartość, że mamy nasze, polskie, że udało się utrzymać niektóre strategiczne firmy, a cukrownie, grupa spożywcza to są firmy strategiczne – stwierdził minister.

Jako przykład dobrego współdziałania szef resortu rolnictwa podał właśnie współpracę pomiędzy plantatorami buraka cukrowego a cukrownią.

– Musimy iść w kierunku odtworzenia polskiego przetwórstwa i polskiego handlu – podkreślił minister Robert Telus.

Znaczenie Krajowej Grupy Spożywczej

Uczestniczący w wizycie w Cukrowni Dobrzelin prezes Krajowej Grupy Spożywczej Marek Zagórski podziękował plantatorom buraka cukrowego i wszystkim współpracującym z KGS za bardzo dobrą współpracę. Poinformował przy okazji, że z KGS współpracuje ponad 13 tysięcy plantatorów, a łącznie współpracowników jest kilkadziesiąt tysięcy rolników.

– Cieszę, że jesteśmy tutaj dzisiaj, że była grupa ludzi, którzy nie pozwolili na sprzedaż wszystkich polskich cukrowni – powiedział minister Robert Telus po wizycie w zakładzie.

– Na pewno spółka Krajowa Grupa Spożywcza będzie się jeszcze rozwijać. Ten model, w którym plantatorzy mają też swój udział i zysk jest również dzielony z nimi będziemy  chcieli wprowadzić do innych branż, np. w przypadku owoców miękkich – powiedział szef resortu rolnictwa.

– To jest nasz model, który pokazuje, że nasz polski kapitał działa z korzyścią dla wszystkich, i dla firmy, i dla plantatorów, i dla bezpieczeństwa żywnościowego Polaków – dodał minister.

Minister zwrócił uwagę, że spółki należące do skarbu państwa muszą uczestniczyć w stabilizacji sytuacji rynkowej.

Odbudowa handlu

Szef resortu rolnictwa zwrócił również uwagę, że konieczne jest nie tylko odbudowanie polskiego przetwórstwa, ale również polskiego handlu.

– Krajowa Grupa Spożywcza musi iść także w stronę budowy polskiej sieci – podkreślił minister Robert Telus.

– To będzie cały łańcuch żywnościowy od pola do stołu, nasz polski. To jest bardzo ważne – dodał szef resortu rolnictwa.

Skup kukurydzy

Prezes KGS Marek Zagórski zapowiedział wejście biznesowe spółki w skup kukurydzy. Przedstawił podstawowe zasady skupu, który ma się rozpocząć 2 października br.

– To jest kolejny przykład odpowiedzialnego działania na rzecz stabilizowania sytuacji rynkowej – podkreślił minister Robert Telus.


oprac, e-mk ppr.pl na podst źródło i foto: MRiRW


POWIĄZANE

Podróże stały się jedyną rzeczą, na którą konsumenci nie przestają wydawać. W pr...

Elon Musk podał na swoim oficjalnym koncie na platformie "X" czyli dawnym Twitte...

Pan Grzegorz Jedamski, nie ustaje w swej walce o równe traktowanie rolników emer...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę