Adama_Spyrale_1-31.05.21

Polska Izba Mleka objęła patronatem konkurs pt. Dzieciaki Mleczaki=Mleczni Przyjaciele

21 kwietnia 2016
Polska Izba Mleka objęła patronatem konkurs pt. Dzieciaki Mleczaki=Mleczni Przyjaciele
Polska Izba Mleka

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Mleka, który przypada na dzień 25 maja, Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 4 zorganizował drugą edycję konkursu dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat, promującego mleko i jego przetwory pt.: "Dzieciaki Mleczaki = Mleczni Przyjaciele". Polska Izba Mleka, realizująca program „Dzieciaki Mleczaki”, objęła konkurs patronatem. Jego uczestnicy biorą udział w programie już od trzech lat.

W zmaganiach wzięły udział drużyny z zaprzyjaźnionych częstochowskich przedszkoli. Dla uczestników przygotowane zostały trzy konkurencje: wiedzy "Mądra główka", recytatorski i sprawnościowy. Drużyny bez większych problemów rozwiązywały "mleczne" zagadki i odpowiadały na pytania. Zebrani goście z nieukrywaną przyjemnością słuchali recytacji wierszy. Wszystkich zaskoczyła pomysłowość wykonawców oraz ich umiejętności. Wiele uciechy sprawiły dzieciom konkurencje sprawnościowe, takie jak: "Kto pierwszy przyciągnie kartonik z mlekiem, zawijając tasiemkę na patyczek", "Pomaluj i policz, ile łat ma krowa?", "Jaki produkt mleczny ma taki smak?", "Kto najszybciej ułoży puzzle".

Po zmaganiach konkursowych uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli występy starszaków, biorących udział w programie “Dzieciaki Mleczaki” oraz Teatru Malucha z klasy I. Po muzycznej uczcie przyszedł czas na wręczenie dyplomów oraz nagród od Polskiej Izby Mleka. Najlepsi w rywalizacji okazali się…
wszyscy uczestnicy konkursu.

Działanie zostało dofinansowane z Funduszu Promocji Mleka.

Polska Izba Mleka


POWIĄZANE

Od 7 czerwca do 25 czerwca 2021 r. ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla u...

Mimo że negocjacje trójstronne w sprawie WPR jeszcze się nie zakończyły, Komisja...

Hiszpański potentat zamknął 2020 r. obrotem w wysokości 750,4 mln (+4%) euro i z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę