Adama_poleposition_15.03_30.04

Podlaskie/ PiS przedstawiło liderów list do sejmiku

7 sierpnia 2018
Podlaskie/ PiS przedstawiło liderów list do sejmiku

Artur Kosicki, Zdzisław Koncewicz, Marek Olbryś i Stanisław Derehajło to liderzy list PiS w jesiennych wyborach do sejmiku województwa podlaskiego - poinformował w poniedziałek lider Prawa i Sprawiedliwości w regionie, poseł Krzysztof Jurgiel.

Artur Kosicki jest szefem struktur PiS w Białymstoku i będzie "jedynką" w okręgu białostockim. Otwierający listę w okręgu suwalskim Zdzisław Koncewicz jest obecnie radnym miejskim PiS w Suwałkach. Marek Olbryś będzie liderem listy w okręgu łomżyńskim; to obecny radny wojewódzki i wiceprzewodniczący sejmiku.

Listę w tzw. okręgu południowym otwiera Stanisław Derehajło, w przeszłości wieloletni wójt podlaskiej gminy Boćki, obecnie doradca wicepremiera, ministra nauki Jarosława Gowina, pełnomocnik partii Porozumienie w województwie. "To wynika z porozumienia i z innymi partiami, które razem z nami współdziałają na szczeblu rządowym. Mamy zawarte porozumienie ogólnopolskie, które przewiduje wspólny start do sejmików w całym kraju" - przypomniał wiceprezes PiS w Podlaskiem, poseł Dariusz Piontkowski.

W porównaniu z wyborami samorządowymi sprzed czterech lat, inni są liderzy wszystkich czterech list okręgowych PiS do sejmiku w Podlaskiem. "Te zmiany mają doprowadzić do tego, żebyśmy jeszcze większą liczbę mandatów zdobyli w tych wyborach, tak aby zmienić tych, którzy rządzą naszym województwem. Bo my mówimy o tym wyraźnie, że ta koalicja PO-PSL naszemu województwu niestety nie przysparza korzyści i czas na zmianę władzy w naszym województwie" - mówił Piontkowski.

Jurgiel dodał, że za kilka dni powinny być zaprezentowane pełne listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa podlaskiego.

W kończącej się kadencji, w 30-osobowym sejmiku tego województwa PiS ma najwięcej - 12 mandatów, ale koalicję rządzącą tworzą PSL i PO.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk


POWIĄZANE

– Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami r...

Zakład Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego prze...

W dniu 19 kwietnia 2021 r. Ambasada RP w Pekinie poinformowała o zakończeniu z d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę