Mieszkańcy Płocka stali się częścią społeczności Pogromców Marnowania Jedzenia dzięki Too Good To Go! W aplikacji dostępne są już pyszne paczki-niespodzianki z płockich restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni, które oferują restauratorzy na skutek wystąpienia nadwyżek. A to wszystko po to, by uratować posiłki, których nie udało się sprzedać danego dnia. Każdy może walczyć z marnowaniem żywności i upolować wartościową paczkę w przystępnej cenie. Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go, znalazły się: Lekkie Ciacho, Kosz na prezent, Caffé&Bistro Na deptaku, La Bodega wine • tapas • bar, Pizzeria Trattoria Presto Płock, Family American Food by Olek, Bar Mleczny Tumska, Catering Bar Mleczny Tumska, Lepsza Dieta, Stacja Borowiczki, Bar Wisełka.
Długo wyczekiwana, rewolucyjna aplikacja do walki z marnowaniem jedzenia wreszcie oficjalnie zainaugurowała w Płocku. Od teraz mieszkańcy miasta zyskali kolejną możliwość, a restauratorzy okazję, aby zapoznać szersze grono klientów ze swoją ofertą. Too Good To Go to narzędzie dla każdego posiadacza smartfona łączące mieszkańców miasta i okolic z ulubionymi lokalami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Aplikacja pomaga nie tylko zagospodarować nadwyżkę jedzenia, ale również wspiera branżę gastronomiczną, aby ograniczać straty i zyskać nowych klientów. Płock to już kolejne miasto na mapie Polski, gdzie można uratować przepyszne posiłki. Z Too Good To Go można również korzystać w Radomiu, Białymstoku, Opolu, Olsztynie, Elblągu, Toruniu, Bydgoszczy, Rzeszowie, Katowicach, Bielsku – Białej, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście, Warszawie, Krakowie, Szczecinie i Poznaniu.
Widząc, jak wielkie jest zainteresowanie tego typu akcjami - w ciągu kilkunastu minut sprzedawało nam się od razu wszystko, co wystawiliśmy w aplikacji - jesteśmy pełni nadziei, że ta idea ma wielki sens, i że razem możemy zmniejszyć straty jedzenia. Warto wspomnieć, że działalność społeczna jest nam bardzo bliska - nasze posiłki przygotowują osoby z niepełnosprawnością. Możliwość dołączenia do Too Good To Go jest dla nas szansą na pokazanie, że ekologiczne podejście jest nam bliskie, a osoby z niepełnosprawnościami potrafią przyczynić się do rzeczy ważnych. - Ariadna Dubińska, Fundacja Ekonomii Społecznej Przystań.
Warto przypomnieć, że problem wyrzucania żywności dotyczy każdego z nas. Jak wskazują najnowsze badania w ramach projektu PROM, rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia! Oznacza to, że w Polsce w każdej sekundzie przez cały rok wyrzucanych do kosza jest blisko 153 kilogramy żywności w całym łańcuchu, z czego aż 92 kg w polskich domach - czyli zawrotne 60%. Na całym świecie w każdej sekundzie 51 ton jedzenia ląduje w koszu, co nie jest bez znaczenia dla środowiska. Produkcja każdego produktu żywnościowego zużywa określoną ilość wody i energii. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety oraz narażamy ją na niepotrzebną emisję CO₂. Aż 10% globalnej emisji gazów cieplarnianych ma swoje źródło w zmarnowanym jedzeniu.
Każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2. W ciągu dwuletniej działalności użytkownicy aplikacji uratowali ponad 1 243 000 posiłków, nie marnując tym samym 3 107 500 kg CO2. To tyle ile wyemitowałby samolot, wykonując 600 lotów dookoła świata.
Dzień Dobry Płock! Witamy na pokładzie Pogromców Marnowania Jedzenia. Ogromnie się cieszę, że z miesiąca na miesiąc jest nas coraz więcej, a do naszego grona dołączają właśnie mieszkańcy Płocka. Jestem pewna, że Too Good To Go zyska sympatię w regionie i razem uratujemy tony pysznego jedzenia, jak również wesprzemy restauratorów w tych trudnych czasach. - mówi Anna Kurnatowska, Country Managerka Too Good To Go.
Aby dołączyć swój biznes do rewolucji w niemarnowaniu, wystarczy wejść na stronę: https://toogoodtogo.pl/pl/business
/e-mk/