Adama_Spyrale_1-31.05.21

Piotr Kulikowski nowym prezesem Krajowej Rady Drobiarstwa

18 czerwca 2018
Piotr Kulikowski nowym prezesem Krajowej Rady Drobiarstwa

Walne Zgromadzenie Członków Krajowej Rady Drobiarstwa - Izby Gospodarczej powołało Piotra Kulikowskiego na prezesa tej organizacji. Zastąpił Rajmunda Paczkowskiego, który od tej pory będzie pełnił funkcję wiceprezesa Izby - poinformowała KRD.

Dotychczasowy prezes tej organizacji Rajmund Paczkowski na czele Izby stanął w 2002 roku. Funkcję prezesa sprawował przez cztery kolejne kadencje. Jego następca – Piotr Kulikowski – dotychczas związany był z międzynarodowym stowarzyszeniem producentów drobiu Avec, gdzie obejmował stanowisko wiceprezesa. Jest także przewodniczącym Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mięsa Drobiowego.

"Objęcie przewodnictwa nad największą polską organizacją drobiarską pozwoli mi na jeszcze mocniejsze zaangażowanie się w rozwój naszej branży, szczególnie na rynkach zagranicznych. Obecnie priorytetem jest niewątpliwie zakończenie procesu otwarcia rynku chińskiego, jednak nie zapominamy o wyzwaniach lokalnych, takich jak konieczność podnoszenia świadomości konsumentów i ochrona wizerunku naszego sektora" – powiedział Piotr Kulikowski.

Poza aktywnością w organizacjach branżowych Piotr Kulikowski od czerwca 1999 roku pełni funkcję prezesa zarządu i dyrektora generalnego Indykpol SA. Wcześniej jako wiceprezes tej spółki odpowiadał m.in. za wprowadzenie jej na Giełdę Papierów Wartościowych, a także marketing i sprzedaż.

Jest absolwentem Wydziału Weterynarii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

Anna Wysoczańska (PAP)


POWIĄZANE

Pandemia COVID-19 zmieniła funkcjonowanie gospodarki, w tym także rolnictwa. Uwi...

29 kwietnia 2021 r. odbyło się VII posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji Między...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że na podstawie art. 59 ust...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę