aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PETRONAS Lubricants Polska i Grupa Sikora organizują wydarzenia torowe

9 lipca 2021
PETRONAS Lubricants Polska i Grupa Sikora organizują wydarzenia torowe
Newseria Lifestyle

PETRONAS PLI Polska nawiązał współpracę z prężnie rozwijająca się Grupą Sikora – liderem krajowego rynku dealerów motoryzacyjnych z zacięciem sportowym. W obszarze handlowym współpraca obejmuje dystrybucję mistrzowskich olejów silnikowych PETRONAS w sieci salonów i warsztatów serwisowych Grupy Sikora. PETRONAS został też oficjalnym sponsorem zespołu wyścigowego właściciela Grupy – Ireneusza Sikory – BMW M Sikora Motorsport.

PETRONAS – sponsor technologiczny oraz dostawca środków smarnych dla mistrzowskich zespołów Formuły 1, MotoGP i Rajdu Dakar wraz z Grupą Sikora – stworzyli już kalendarz wspólnych działań. Zawierają się w nim m.in. starty BMW M Sikora Motorsport w wyścigach w Polsce i Europie.

Liczę, że ta współpraca będzie nowym impulsem dla naszego teamu BMW M Sikora Motorsport. To szansa dla nas, że będziemy mogli się rozwijać i osiągać lepsze wyniki, właśnie dzięki bardzo wysokiej jakości produktom Petronas – komentuje Ireneusz Sikora, właściciel Grupy Sikora.

Działania obejmują też program wsparcia i edukacji klientów w formie eventów na torach wyścigowych pod nazwą BMW M Sikora Motorsport POWERED by PETRONAS. Partnerzy przebudowują i aktualizują kanał obsługi klienta dostosowując go do jego potrzeb.

Program POWERED by PETRONAS jest przeznaczony dla fanów motoryzacji i szybkiej, wyścigowej jazdy. Firmy tworzą razem środowisko, w którym pasjonaci-amatorzy będą mogli realizować swoje pasje i bezpiecznie nabierać doświadczenia. Spotkania ekspertów sportowej jazdy i technologii z klientami będą odbywały się na torach wyścigowych z zapewnieniem odpowiedniego parku maszyn.

Chcemy dać klientom prawdziwą radość z jazdy, możliwość przeżycia sportowych emocji w profesjonalnych, bezpiecznych warunkach na naszych wyścigowych maszynach. Jazda na torze wyścigowym weryfikuje umiejętności prowadzenia auta, wiele uczy. Pierwsze z wydarzeń jest planowane już na sierpień na torze w Trincu w Czechach, z treningiem jazdy pod kątem bezpieczeństwa i umiejętności sportowych – powiedziała Liwia Kożuchowska, dyrektor operacyjna Grupy Sikora.

Sieć serwisowa Grupy Sikora – zarówno samochodowa jak i motocyklowa – będzie miejscem promocji rozwiązań PETRONAS, które bardzo dynamicznie zyskują w Polsce grono użytkowników. Dzieje się tak m.in. za sprawą niepokonanego Lewisa Hamiltona, w którego bolidzie stosowany jest olej PETRONAS Syntium. Partnerzy podkreślają, że dziś „Kowalski” może korzystać z tej samej technologii co Ireneusz Sikora czy Lewis Hamilton, dostosowanej specjalnie do potrzeb konkretnego modelu samochodu czy motocykla.

Pracujemy na wzrost świadomości marki olejowej PETRONAS, a w ślad za tym sprzedaży produktów Petronas Syntium oraz Petronas Sprinta. Spodziewamy się efektu „sprawdzone w Grupie Sikora”, bo oferujemy najbardziej wyrafinowaną technologię środków smarnych przetestowanych warunkach wyścigów Formuły 1, a także stosowanych przez flotę Grupy Sikora i sportowego teamu pana Sikory – dodaje Adam Bober, dyrektor PETRONAS Lubricants w Polsce.

Sportowe zmagania pod wspólną banderą rozpoczynają się już w lipcu od Mistrzostw Polski i Motocyklowego Pucharu Polski (wyścigi torowe). Pierwsze starty pod wspólną banderą odbędą się podczas wydarzenia samochodowego na torze Nurburgring 29 maja tego roku z pojazdem, z logotypem partnera PETRONAS, BMW M2 CS Racing oraz na Motocyklowych Mistrzostwach Polski w m.in. w Poznaniu. Wydarzenia będą dostępne dla klientów, z możliwością przejazdów maszynami rajdowymi.

PETRONAS Lubricants International (PLI) jest globalnym producentem środków smarnych i częścią notowanej na liście Fortune 500 firmy PETRONAS, malezyjskiego koncernu petrochemicznego. Powstały w 2008 roku PETRONAS Lubricants International produkuje i wprowadza na rynek w ponad 90 krajach świata pełną gamę wysokiej jakości środków smarnych przeznaczonych dla przemysłu i pojazdów. Centrala firmy mieści się w Kuala Lumpur, PLI ma ponad 30 lokalnych przedstawicielstw w 27 krajach, zarządzanych z biur w Turynie, Belo Horizonte, Chicago i Durbanie.

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

W dniu 23 maja 2024 r., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę