aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Pandemia przyspiesza inwestycje w robotykę

13 października 2020
Pandemia przyspiesza inwestycje w robotykę

Jak donosi agencja Reuters, koncentracja epidemii COVID – 19 i negatywne doświadczenia związane z funkcjonowaniem zakładów mięsnych w czasach pandemii powodują, że producenci mięsa w obu Amerykach kładą coraz większy nacisk na automatyzację procesu produkcyjnego.

Kilka największych zakładów pakujących na świecie, jak Tyson Foods, Smithfield Foods i JBS SA, przyjmują plany zwiększania automatyzacji swoich operacji. Inwestycje w instalacje robotów w zakładach umożliwiłyby zwiększenie bezpieczeństwa żywności i bezpieczeństwa zakładów, jak na przykład zachowanie większej odległości między pracownikami.

W kontekście nadchodzących zmian niektórzy jednak uważają, że plany te wiążą się z gigantycznymi kosztami, które mogą być nieosiągalne w kryzysowych ekonomicznie czasach, a z punktu widzenia pracowników powstają obawy, że o ile jeszcze na początku nowe inwestycje spowodują ochronę warunków pracy, to w dłuższym terminie zostaną oni zastąpieni robotami.

Pandemia koronawirusa ujawniła jak duża jest zależność głównych producentów i eksporterów mięsa na świecie ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Brazylii od fizycznej obecności pracowników w przemyśle pakowania mięsa.

O wyższym zainteresowaniu zakładów mięsnych inwestycjami w automatykę mówią firmy sprzedażowe w tym segmencie rynku, które prognozują istotny wzrost inwestycji w dziedzinie automatyki przemysłowej w nadchodzących latach.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę