Pandemia przyspiesza inwestycje w robotykę

13 października 2020
Pandemia przyspiesza inwestycje w robotykę

Jak donosi agencja Reuters, koncentracja epidemii COVID – 19 i negatywne doświadczenia związane z funkcjonowaniem zakładów mięsnych w czasach pandemii powodują, że producenci mięsa w obu Amerykach kładą coraz większy nacisk na automatyzację procesu produkcyjnego.

Kilka największych zakładów pakujących na świecie, jak Tyson Foods, Smithfield Foods i JBS SA, przyjmują plany zwiększania automatyzacji swoich operacji. Inwestycje w instalacje robotów w zakładach umożliwiłyby zwiększenie bezpieczeństwa żywności i bezpieczeństwa zakładów, jak na przykład zachowanie większej odległości między pracownikami.

W kontekście nadchodzących zmian niektórzy jednak uważają, że plany te wiążą się z gigantycznymi kosztami, które mogą być nieosiągalne w kryzysowych ekonomicznie czasach, a z punktu widzenia pracowników powstają obawy, że o ile jeszcze na początku nowe inwestycje spowodują ochronę warunków pracy, to w dłuższym terminie zostaną oni zastąpieni robotami.

Pandemia koronawirusa ujawniła jak duża jest zależność głównych producentów i eksporterów mięsa na świecie ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Brazylii od fizycznej obecności pracowników w przemyśle pakowania mięsa.

O wyższym zainteresowaniu zakładów mięsnych inwestycjami w automatykę mówią firmy sprzedażowe w tym segmencie rynku, które prognozują istotny wzrost inwestycji w dziedzinie automatyki przemysłowej w nadchodzących latach.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

Dlaczego powinniśmy zainteresować się globalnym Południem? ● Około 768 milionów ...

Ubezpieczyciele notują rekordową liczbę szkód spowodowanych zjawiskami pogodowym...

Aż 40 proc. Polaków deklaruje ograniczenie spożycia mięsa. Prawie połowa Europej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę