aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Pan GRZEGORZ JEDAMSKI z INICJATYWĄ USTAWODAWCZĄ

26 lutego 2023
Pan GRZEGORZ JEDAMSKI z INICJATYWĄ USTAWODAWCZĄ

Nie ustają wysiłki naszego czytelnika, rolnika i emeryta z wojewówdztwa pomorskiego, Pana Grzegorza Jedamskiego w walce o ustawowe zapewnienie rolnikom/emerytom należnej emerytury zgodnej z dyspozycją Art. 2 Konstytucji, które ureguluje powstałe nierówności społeczne w tym zakresie. Ponieważ dotychczasowe wysiłki w Pana Ggrzegorza nie przyniosły rezultatu na drodze legislacyjnej, zapowiedział on wszczęcie "OBYWATELSKIEJ INICJATYWY USTAWODAWCZEJ W ZAKRESIE ZMIANY USTAWY O UBEZPIECZENIU SPOŁECZNYM ROLNIKÓW"

W ostatniej korspondencji Pan Grzegorz Jedamski zwrócił się z apelem do rolników, który przentujemy poniżej:

Szanowni  rolnicy/emeryci, Szanowni Państwo,

 
w związku z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników Ustawą z dnia 13 stycznia 2023 r. z pogwałceniem Art. 2 Konstytucji, oraz po raz kolejny z oczywistym, rażącym ustawowym pokrzywdzeniem rolników/emerytów, zapowiadam obywatelską inicjatywę ustawodawczą mającą na celu uchwalenie przez Sejm Ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, która będzie honorowała prawa nabyte rolników/emerytów wynikające z Ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z dnia 20 grudnia 1990 r.
 
W związku z powyższym zapowiadam w drugiej połowie marca br., w oparciu o Art. 118 ustęp 2 Konstytucji,  inicjatywę obywatelską mającą na celu ukonstytuowanie się Komitetu obywatelskiego mającego na celu przedłożenie stosownego projektu Ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. W tym celu zwrócę się do wszystkich związków i organizacji rolniczych do przystąpienia i popierania niniejszej inicjatywy.
 
Ze względu na bardzo krzywdzącą rolników/emerytów Ustawę z dnia 13 stycznia br. o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, o skutkach o których informuje artykuł  " 90% rolników/emerytów od marca ma emeryturę poniżej progu minimum socjalnego" w ppr.pl  - w zał. link do artykułu, niniejsza inicjatywa jest nieodzowna dla zapewnienia rolnikom/emerytom należnej emerytury zgodnej z dyspozycją Art. 2 Konstytucji, bez poniżającego i żenującego ich traktowania ze strony ustawodawcy.
 
 
Mimo dotychczasowego nierozważnego postępowania Sejmu i Senatu podczas procedowania Ustawy z dnia 13 stycznia br.  o  zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, mimo wszystko wyrażam nadzieję że  Rząd i PIS zweryfikuje swoje postępowanie po przeanalizowaniu skutków niniejszej ustawy i niezwłocznie wniesie do Sejmu projekt Ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników, który będzie zgodny z Ustawą z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników.
 
Jeżeli powyższą inicjatywą wykaże się Rząd, to oczywiście moja inicjatywa będzie zbędna - szybka ścieżka legislacyjna (projekt UD-450 był skonsultowany)
 
Z poważaniem
 
Grzegorz Jedamski
 
Do wiadomości:  Związki i organizacje rolnicze; Prezydent RP;  Rząd; Kluby  Parlamentarne Sejmu; PAP-media.

POWIĄZANE

We wtorek europosłowie ponownie wybrali Robertę Metsolę (EPP, MT) na przewodnicz...

W dniu 2 lipca br. odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Zboża” Copa-Cogeca, w ...

Pierwsze oświadczenie Ursuli von der Leyen do nowego Parlamentu Europejskiego - ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę