Jeszcze tylko do końca czerwca do północy można oddawać głosy w konkursie Drzewo Roku 2021. W tegorocznym plebiscycie bierze udział 16 drzew z całej Polski, które zostały wybrane przez jury konkursu z blisko 150 zgłoszeń, które napłynęły do Klubu Gaja. To drzewa szczególnie doceniane i lubiane przez społeczności lokalne, a także ważne elementy naszego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy chronić i cenić. Laureatem zostanie to drzewo, które zdobędzie największą liczbę głosów internautów. Zwycięzcę poznamy już 1 lipca. Zapraszamy do głosowania na stronie www.drzeworoku.pl
Wśród finałowych drzewtegorocznegokonkursu Drzewo Roku Klubu Gajaznalazły się dęby i wiązy, lipa, topola, sosna, jodła, a także chopinowskie wierzby, cypryśnik błotny, kasztan jadalny i dzika czereśnia. Końcówka głosowania zapowiada się niezwykle emocjonująco. Obecnie na prowadzenie zdecydowanie wysunęły się dwa dęby: Dąb Dunin z Puszczy Białowieskiej oraz Dąb z Lublina. Dogania je Strażnik Kopalni z Sosnowca i Kasztan jadalny w Raptach Śląskich. Ale wynik może się jeszcze zmienić. Wszystko zależy od naszych głosów. To z drzew, które uzyska największe poparcie internautów zdobędzie tytuł Drzewo Roku 2021 oraz będzie reprezentowało Polskę w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku w lutym 2022 roku.
Pozostali finaliści rywalizujący o tytuł Drzewa Roku 2021, to:
ZAGŁOSUJ NA DRZEWO ROKU 2021 >>>
Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja ma na celu promowanie postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukanie przykładów ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. W konkursie nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych ani najrzadszych. Szukamy drzewa najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi.
Drzewa dają tlen, przeciwdziałają zmianom klimatu, są ważne dla ochrony różnorodności biologicznej oraz życia miliardów ludzi i zwierząt na Ziemi. Drzewa są częścią naszego dziedzictwa narodowego, dlatego powinniśmy je chronić dla przyszłych pokoleń. Jeśli nie jest Ci obojętny los drzew, pomóż nam je sadzić, chronić i opiekować się nimi.
Przekaż darowiznę Klubowi Gaja – nr konta: 90 2030 0045 1110 0000 0067 3120
Możesz też przekazać 1% Swojego podatku Klubowi Gaja – KRS 0000120069
Klub Gaja