aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Oryginalne części John Deere – czy warto je kupować?

18 września 2023
Oryginalne części John Deere – czy warto je kupować?

Części John Deere to towar niezawodny i niezwykle precyzyjny. Ich zastosowanie gwarantuje długotrwałą i łatwą eksploatację sprzętów rolniczych, pochodzących od wiodącego producenta. Dzięki nim każda maszyna rolnicza może zyskać drugie życie w przypadku wystąpienia awarii lub zużycia jakiegokolwiek komponentu. W bogatej ofercie produktów znajdujących się w sklepach internetowych wymienia się amortyzatory, elementy napędu, lampy, filtry, elektrykę, podgrzewacze, itp. Rolnicy w sieci znajdują niemal wszystkie części do maszyn rolniczych (głównie kombajnów i traktorów), jakich mogą potrzebować zarówno podczas sezonu, jak i po jego zakończeniu.

Sprawność maszyny rolniczej to jeden z głównych determinantów powodzenia pracy w gospodarstwie rolnym. Rzadkością jest spotkanie rolnika, który nigdy nie potrzebowałby części do ciągników czy kombajnów. Prędzej czy później poszczególne z nich ulegają bowiem zużyciu i awariom. Sprzęt rolniczy pracuje w ekstremalnie trudnych warunkach przez wiele godzin. Jego nadmierna eksploatacja może przyczynić się do zwiększenia ryzyka wystąpienia nieopłacalnych przestojów i poważnych awarii. By im zapobiec, warto dbać o profesjonalne i systematyczne kontrole stanu technicznego maszyn.

Oryginalne części John Deere dostępne są od ręki w sklepie internetowym GALOP. Zatem już w przypadku zauważenia pierwszych niepokojących oznak ich zużycia, można się w nie zaopatrzyć i przystąpić do ich wymiany.

Oryginalne części John Deere – kiedy je kupić?

Oryginalne części John Deere rolnicy kupują najczęściej w trakcie sezonu TUTAJ. Wówczas maszyny są najbardziej narażone na ryzyko wystąpienia usterki. Pracują bowiem przez wiele godzin w ciągu doby. Również przed sezonem warto wykonać przegląd ciągnika rolniczego i kombajnu zbożowego. Najbardziej wysłużone elementy zastępuje się nowymi, unikając konieczności wykonywania serwisu w trakcie sezonu.

Rolnicy wykonują również okresowe przeglądy stanu technicznego swojego sprzętu tuż po jego zakończeniu. Tym samym przygotowują go do zimowego przestoju. Każdorazowo należy wyczyścić wszystkie elementy ruchome maszyny, zadbać o stan łańcuchów i elementów przekładniowych, oleje w układach hydraulicznych, klocki hamulcowe, filtry i uszczelki. Jeżeli istnieje ryzyko, że niektóre części są skorodowane, warto zaufać specjalistom, którzy są w stanie rozpocząć ich naprawę.

oryginalne części John Deere

 

Gdzie znaleźć części zamienne do ciągników i maszyn John Deere?

Wśród popularniejszych marek sprzętu rolniczego obok John Deere wymienia się m.in. New Holland, Case, Fendt, Steyr, Massey Ferguson, Deutz-Fahr, Claas. Firma Deere and Company plasuje się w światowej czołówce producentów sprzętu rolniczego oraz części. Zainteresowaniem rolników na rynku cieszą się zarówno nowe oryginalne części, jak i te pochodzące z rynku wtórnego. Niewiele osób decyduje się na kupno zamienników. Nieoryginalne części do John Deere nie są objęte gwarancją. Dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych, jednak utrudniony może być proces ich doboru do określonego rodzaju i modelu maszyny rolniczej. Dlatego bezpieczniejsze jest korzystanie z oryginalnych komponentów.

Oryginalne części John Deere dostępne są w ofercie sklepu internetowego GALOP. Pracujący w nim specjaliści służą fachową pomocą i eksperckim doradztwem na każdym etapie realizacji zamówienia. Pomagają w odpowiednim doborze części do modelu i rodzaju posiadanego sprzętu. Dzięki ich doświadczeniu możliwe staje się ograniczenie ryzyka pomyłki przy zakupie. Wystarczy kontakt z przedstawicielem firmy. Wiedząc, jak istotny w pracy na gospodarstwie rolnym jest czas, specjaliści GALOP oferują szybką wysyłkę potrzebnych części. Zwykle są one u klienta w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

Najczęściej wymieniane części i podzespoły – filtr (powietrza, paliwa), sprzęgło, pompy, czujniki, układ kierowniczy

Podczas prac w ekstremalnych warunkach najszybciej zużywają się ruchome elementy maszyny rolniczej oraz jej dodatkowe akcesoria. Częste są zatem usterki układu hydraulicznego, noży do kosiarek, chłodnic, filtrów paliwa, elementów silnika i układu hamulcowego. Konieczna jest systematyczna wymiana materiałów eksploatacyjnych. Należą do nich smary i oleje, uszczelki oraz osprzęt (wycieraczki, opony itp.).

Elementy ruchome maszyny są poddawane największym obciążeniom mechanicznym. To w ich przypadku najbardziej widoczne staje się zjawisko tzw. zmęczenia materiału. Łańcuchy i elementy przekładniowe narażone są z kolei na niekorzystne działanie wilgoci i warunków atmosferycznych. W ich przypadku powinno się zadbać o dodatkową ochronę przed korozją. Oleje w układach hydraulicznych wymagają systematycznej wymiany. W asortymencie każdego rolnika powinien znaleźć się wysokiej jakości smar i olej, który stosuje się w systemach pneumatycznych posiadanego sprzętu. Na bezpieczeństwo jazdy wpływają sprawne klocki hamulcowe, które szybciej zużywają się zwłaszcza w trudnym i pochyłym terenie. By zapobiec wyciekom z ciągników i maszyn rolniczych oraz izolować układy od możliwych zanieczyszczeń konieczna jest ponadto wymiana uszczelek, zacisków i filtrów. Najczęściej awarie dotyczą filtrów hydraulicznych, paliwa i powietrza. Nie bez znaczenia jest ponadto czystość układu wydechowego traktorów John Deere (zwłaszcza tłumik).

Czy warto wybierać regenerowane części John Deere do swoich maszyn rolniczych?

Części do ciągników John Deere mogą być nie tylko nowe, ale również używane. Na rynku wtórnym dostępnych jest bowiem wiele oryginalnych komponentów, zarówno w stacjonarnych, jak i internetowych sklepach z częściami. Używane części oryginalne można w łatwy sposób znaleźć również w lokalnych serwisach ogłoszeniowych. Zwykle mogą się one okazać warte uwagi szczególnie ze względu na swoją atrakcyjną cenę. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że nie dorównują one jakości oryginalnych części, których nikt dotychczas nie używał. To kwestia istotna zwłaszcza dla rolników posiadających nowe maszyny rolnicze, objęte gwarancją. Muszą oni bowiem serwisować je w określonych stacjach kontroli lub u wybranych mechaników, posługując się wyłącznie nowymi i oryginalnymi częściami do maszyn rolniczych John Deere.

Regenerowane części mają już za sobą pewien przebieg roboczy. Choć cechuje je na nowo trwałość i sprawność, mogą być szczególnie podatne na działanie drgań, wysokich temperatur, zmiany warunków pracy. Części do traktorów w sklepach online nie da się samodzielnie sprawdzić przed zakupem. Klient ogląda je jedynie na ekranie własnego urządzenia mobilnego lub komputera. Nie wie zatem do końca, w jakim stanie technicznym otrzyma części ze sklepu rolniczego. Z tego względu większość rolników decyduje się na wybór części John Deere ze sprawdzonego źródła – bezpośrednio od producenta lub zaufanego dealera czy sklepu rolniczego, takiego jak wspomniany GALOP.

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Kazachstan Temir Zholy (KTZ), narodowa spółka kolejowa Kazachstanu, zauważył nie...

W 2023 roku Polska, będąc drugim co do wielkości eksporterem mięsa wołowego w Un...

Od 2016 roku w Polsce rośnie saldo migracji na pobyt stały. Coraz mniej osób emi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę