biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych - Szepietowo

4 marca 2016

W dniu 26 lutego 2016 r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się wojewódzkie eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Na zaproszenie organizatora tj. Związku Młodzieży Wiejskiej udział w tym spotkaniu wziął Oddział Terenowy Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku, reprezentowany przez dyrektora OT Jadwigę Zabielską.

Celem Olimpiady Młodych Producentów Rolnych jest popularyzacja osiągnięć nauki i praktyki rolniczej oraz aktualnej wiedzy w zakresie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Eliminacje przebiegają w dwóch etapach - pierwszym jest pisemny test rozwiązywany przez wszystkich, a drugim ustny finał dla najlepszych.

W tym roku test obejmował  między innymi zagadnienia dotyczące rozwoju obszarów wiejskich, agrobiznesu, technologii produkcji rolniczej oraz ekologii i ochrony środowiska. Laureatom Olimpiady dyrektor OT Jadwiga Zabielska wręczyła okolicznościowe puchary Agencji Rynku Rolnego.

ARR


POWIĄZANE

Od lat obserwuje się rosnące zainteresowanie siewem punktowym. To coraz częściej...

Już wkrótce, gdy skończy się okres żniw, rolnicy będą podejmowali decyzje o wybo...

Czy produkty zbożowe mogą być jednocześnie pyszne, zdrowe i lubiane przez dzieci...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę