biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Odwrót od naszych ziemniaków

16 maja 2016
Odwrót od naszych ziemniaków
PAP / PAP/ Grzegorz Michałowski

Klienci odwracają się od krajowych ziemniaków wybierając te zagraniczne - alarmuje Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

"Słaba jakość znaczącej części krajowych ziemniaków najpewniej sprawi, że klienci będą zainteresowani przede wszystkim ziemniakami młodymi" - piszą autorzy raportu.

Z informacji autorów raportu wynika, że wielu większych klientów, zaopatrujących się w małym hurcie, już teraz nie chce kupować polskich ziemniaków i wybierają te z importu, gdyż uważają je za lepsze jakościowo.

Ceny ziemniaków z importu oscylują ok. 1,00 zł/kg i jest to poziom dla takich klientów akceptowalny.

Tymczasem według ocen IERiGŻ podaż krajowych ziemniaków wczesnych przypuszczalnie najwcześniej zacznie się w trzeciej dekadzie maja.

(PAP)


POWIĄZANE

Eksport produktów mleczarskich do Kuwejtu – wymagania sanitarne dla USA i Polski...

W Europie wzrosty, w Polsce – rekordowy spadek cen energii o ponad 13 EUR/MWh, c...

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę