Adama_Spyrale_1-31.05.21

Odpoczywaj na wsi - Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

20 sierpnia 2019
Odpoczywaj na wsi - Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w ramach projektu „Odpoczywaj na Wsi”. Celem konkursu jest m. in. promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich. Planowany termin realizacji konkursu to III-IV kwartał 2019 r.

Informacja dotycząca konkursu zostanie przekazana za pośrednictwem wojewódzkich kuratorów oświaty do dyrektorów szkół podstawowych w całej Polsce. Powołana przez dyrektora szkolna komisja konkursowa dokona wyboru trzech prac w każdej grupie wiekowej i przekaże do 21 września 2019 r. wyróżnione prace do Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w województwie na terenie którego leży szkoła. Zadaniem dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego jest wyłonienie po trzech laureatów w dwóch grupach wiekowych i przekazanie do dnia 18 października 2019 r. do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wyróżnionych prac. Poniżej szczegółowy regulamin konkursu „Odpoczywaj na Wsi”.

Pobierz:

 

 

dodr.pl


POWIĄZANE

29 kwietnia br. KOWR wspólnie z Biurem Polskim w Tajpej oraz Zagranicznym Biurem...

Copa i Cogeca z zadowoleniem przyjmują główne wnioski badania dotyczącego nowych...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, że w dniu 15 maja 2021 r. upływa ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę