aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Niewielkie inwestycje w produkcję rolną w Afryce

12 września 2023
Niewielkie inwestycje w produkcję rolną w Afryce

fot. e-mk, ppr.pl

Niskie zainteresowanie Afryki rolnictwem jest przyczyną utrzymujących się niedoborów żywności

Przywódcy i eksperci zebrani w Dar es Salaam, handlowej stolicy Tanzanii, zostali poinformowani w tym tygodniu, że niewielkie inwestycje w produkcję rolną, w tym wykorzystanie nowoczesnych technologii, uniemożliwiają kontynentowi wyżywienie się.

Wiceprezydent Tanzanii Philip Mpango przedstawił cztery kluczowe aspekty transformacji systemów żywnościowych w Afryce w celu wyeliminowania głodu i promowania wzrostu gospodarczego.

Według niego kluczowym kierunkiem będzie wykorzystanie istniejącej wiedzy naukowej, a także wykorzystanie wielosektorowych podejść do rozwoju. Dla Afryki jest to nie tylko zła polityka, ale także brak inwestycji w produkcję wysokiej jakości nasion, kontrolę gleb i ochronę zebranych przed szkodliwymi pierwiastkami, które eksperci nazywają stratami po zbiorach.

Eksperci cytowali liczne raporty, w tym niedawne badanie przeprowadzone przez Międzynarodową Federację Czerwonego Krzyża, według którego jedna piąta z 1,3 miliarda ludzi w Afryce codziennie kładzie się spać głodna. Rachunek importu żywności do Afryki wynosi 75 miliardów dolarów rocznie. Według raportu o stanie bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia z lipca 2023 r. kryzys żywnościowy w Afryce jest dwa razy wyższy niż średnia światowa.

oprac, e-mk, ppr.pl; Źródło: theeastafrican.co


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę