aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nie masz pomysłu, jak spędzić tegorocznego Sylwestra? Sprawdź jak w ostatni dzień roku bawią się celebryci!

30 grudnia 2016
Nie masz pomysłu, jak spędzić tegorocznego Sylwestra? Sprawdź jak w ostatni dzień roku bawią się celebryci!

Jedni z nas wybierają spędzanie Sylwestra w dalekich częściach świata, inni decydują się na imprezy plenerowe organizowane przez największe polskie miasta. Liczną grupę stanowią także zwolennicy „domówek”. A jaką formę zabawy wybierają celebryci? Centrum lotnicze Sky4Fly.net prezentuje miejsca, gdzie w ostatni dzień roku spotkać możesz prawdziwe gwiazdy.

Brytyjska rodzina królewska

Tradycją brytyjskiej rodziny królewskiej jest spędzanie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w wiejskiej rezydencji położonej niedaleko wioski Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii. Jest to prywatna posiadłość królowej, która corocznie przebywa tu aż do lutego i właśnie w tym miejscu świętuje kolejne rocznice wstąpienia na tron. Posiadłość została wybudowana w 1771 roku i składa się z pałacyku, który otacza 250 hektarów ziemi. - Choć Elżbieta II nalega, by ten dzień świętować w gronie rodziny, tradycja wspólnego witania nowego roku została złamana dwukrotnie. W 2011 roku książę Filip był nieobecny w posiadłości z powodu problemów z sercem i konieczności przebywania w szpitalu. Dwa lata później tradycję przerwali Wiliam i Kate, którzy zdecydowali się spędzić Sylwestra wraz ze swym nowonarodzonym synem, księciem George’em, w posiadłości rodziny Middletonów, która jest rodzinnym domem księżnej Kate - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net.

Austriackie elity na balu wiedeńskim

W okresie karnawału w stolicy Austrii odbywa się około 450 balów. Sezon na wystawne spotkania przy dźwiękach walca wiedeńskiego rozpoczyna się już w listopadzie Balem Czerwonego Krzyża, który jest imprezą charytatywną organizowaną w wiedeńskim Ratuszu. Bal Sylwestrowy tradycyjnie organizowany jest w Hofburgu, w reprezentatywnych salach cesarskiej rezydencji. Choć otrzymanie zaproszenia na tę wystawną uroczystość nie jest łatwym zadaniem, najbardziej zdeterminowani rezerwację miejsc rozpoczynają już kilka miesięcy przed nadejściem Nowego Roku. Do zakupu biletu zachęca nie tylko obecność austriackiej elity, ale również bogaty program artystyczny i wystawna kolacja, po której zatańczyć można tradycyjnego wiedeńskiego walca. Dla tych, którym nie uda się znaleźć w jednej z sal cesarskiej rezydencji, nie wszystko jednak stracone. Po Nowym Roku sezon balowy nabiera rozpędu i niemal każdego dnia można poczuć klimat wiedeńskiego salonu. Jeśli nie na Balu Cukierników, czy Wiedeńskim Balu Nauk, to pozostaje jeszcze najważniejsze wydarzenie sezonu, czyli Bal w Operze, który organizowany jest w austriackiej stolicy już od 1877 roku.

Gwiazdy na Times Square

Chyba najbardziej znaną imprezą plenerową na świecie jest Sylwester na Times Square. Jego największą atrakcją jest kryształowa kula, na którą składa się 2688 trójkątnych płytek kryształu i 32 256 diod LED. Ponad 800 osób pracuje nad tym, by podczas sylwestrowego odliczania kula pomyślnie zjechała 23 metry w dół ku uciesze zgromadzonych tłumów. Jednak turystów z całego świata i ponad miliard ludzi przed telewizorami przyciąga nie tylko możliwość zobaczenia legendarnej błyskotki. Tradycją imprezy plenerowej jest także koncert, podczas którego występują najbardziej popularni artyści minionego roku. W ubiegłych latach byli to m.in.  Wiz Khalifa, Demi Lovato, czy Taylor Swift. - Wszyscy, którzy zdecydują się spędzić tegorocznego Sylwestera w pobliżu największych gwiazd światowej muzyki, muszą pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ponieważ sylwestrowy koncert rozpoczyna się już o godzinie 18, ci, którzy chcą zająć dobre miejsca, muszą pojawić się na Times Square wcześnie rano. Dla władz Nowego Jorku bardzo ważne jest bezpieczeństwo uczestników imprezy, dlatego na teren imprezy nie można wejść z torbą, czy plecakiem. Wszystko, co chcesz mieć przy sobie, musisz zmieścić w kieszeni - opowiada Piotr Chalimoniuk ze Sky4Fly.net.

Imprezy plenerowe w Polsce

O wiele łatwiejsze jest spotkanie którejś z naszych rodzimych gwiazd na jednej z imprez plenerowych, które organizowane są w największych miastach w Polsce. Na Sylwestrze miejskim w Warszawie bawić się będą zarówno fani nieco starszych kawałków Kombi czy Lady Pank, jak i ci, którzy kibicują młodszemu pokoleniu artystów reprezentowanemu m.in. przez Natalię Nykiel. Ci, którym bliżej jest do Krakowa, Wrocławia, czy Zakopanego, również mogą przebierać w bogatej ofercie artystycznej. Najbardziej zdeterminowani, którym niestraszny mróz i tłok, być może schwytają okazję na selfie i krótką rozmowę ze swym idolem. Nie pozostaje nic innego, jak ubrać się ciepło i powitać Nowy Rok na świeżym powietrzu!

Informacje o firmie

infowire.pl


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę