aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Na zawsze czy na chwilę

23 marca 2023
Na zawsze czy na chwilę

Miniony rok upłynął pod znakiem inflacji oraz podwyżek cen wielu produktów i usług, a to zmotywowało wielu konsumentów do rewizji niektórych wydatków i poszukiwania oszczędności. Polacy zaczęli zwracać się w stronę usługi, która jest z nami od dawna — czyli do wypożyczania. To rozwiązanie, które poza czynnikami ekonomicznymi, ma także uzasadnienie praktyczne i społeczne. O tym, czy jest to chwilowa moda, czy długotrwały trend przeczytać można w najnowszym raporcie OLX, opracowanym na podstawie badania opinii społecznej. 

„Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu” to kompleksowa publikacja, której podstawą są wyniki badania zrealizowanego przez agencję badawczą Danae na zlecenie OLX. Dane ilustrujące opinie oraz deklaracje Polaków, przedstawione zostały z trzech perspektyw: ekonomicznej, socjologicznej i ekologicznej oraz szczegółowo przeanalizowane przez ekspertów. Całość opracowania daje odpowiedź na to, jak wypożyczanie może przełożyć się na korzyści finansowe, jakie pozafinansowe aspekty skłaniają konsumentów do wypożyczania oraz w jaki sposób wypożyczanie wpływa na środowisko naturalne. 

Autorami komentarzy eksperckich są dr Wojciech Świder, ekspert ds. finansowych i ekonomicznych oraz dr Agata Romaniuk, socjolożka, pisarka i reporterka. 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem „Na zawsze czy na chwilę? Raport o wypożyczaniu”, któory znajduje się TUTAJ


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę