MRiRW prowadzi prace nad wymaganiami dotyczącymi wykształcenia rolniczego

30 listopada 2021
MRiRW prowadzi prace nad wymaganiami dotyczącymi wykształcenia rolniczego

W odpowiedzi na wniosek z posiedzenia KRIR w sprawie ujednolicenia przepisów dotyczących „Młodych rolników” - wprowadzenie jednolitych wymagań dotyczących uzyskania wykształcenia rolniczego, przez takie instytucje jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w piśmie z dnia 25 listopada 2021 r. informuje, co następuje:

W MRiRW trwają prace dotyczące wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych lub umiejętności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej w gospodarstwie rolnym, w ramach interwencji "Premie dla młodych rolników", objętej projektem Planu Strategicznego dla WPR na lata 2023-2027, jak również prace dotyczące zmian w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie kwalifikacji rolniczych posiadanych przez osoby wykonujące działalność rolniczą (Dz. U. z 2012 r. poz.109).

W indywidualnych przypadkach, gdy pojawiają się wątpliwości interpretacyjne, ARiMR lub KOWR zwracają się do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z prośbą o ocenę dokumentów i rozstrzygnięcie. Ministerstwo po analizie dokumentów dokonuje właściwej interpretacji w sprawie.

 

KRIR


POWIĄZANE

Prosimy, aby rolnicy, którzy złożyli w ubiegłym roku wnioski o przyznanie premii...

Według Głównego Urzędu Statystycznego cena skupu mleka w grudniu 2021 r. wyniosł...

W dniu 18 stycznia bieżącego roku notowania na Global Dairy Trade zakończyły się...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę