aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

MRiRW: Chcemy wskrzesić stadninę koni w Białym Borze

7 lutego 2022
MRiRW: Chcemy wskrzesić stadninę koni w Białym Borze
MRiRW

Wicepremier Henryk Kowalczyk podczas konferencji w Białym Borze zapowiedział reaktywowanie znanej i uznanej przed laty stadniny.

Zdaniem szefa resortu rolnictwa ośrodek od wielu lat jest w stagnacji, ale dzięki rządowemu dofinansowaniu jest szansa na jego reaktywowanie.

 Mamy już harmonogram. W pierwszej kolejności chcemy oszacować wartość potrzebnych inwestycji, by w następnych miesiącach móc dokonać rewitalizacji tego obiektu. To miejsce, w którym kiedyś życie toczyło się wokół hodowli koni, warte jest odnowieniapowiedział wicepremier Kowalczyk.

Wicepremier zapowiedział, że rewitalizacja powinna zakończyć się latem 2023 roku. Jej szacowany koszt to ok. 15 milionów złotych.

W konferencji uczestniczyli też: Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker.

– Od kilku lat walczymy o to, by przywrócić konie w Białym Borze. To miejsce zasługuje na szczególną troskę państwa, a mieszkańcy na to, by ich historia była również szansą w przyszłościpodkreśliła wiceminister Golińska.  

Wiceminister Szefernaker zaznaczył, że bardzo się cieszy z decyzji, które dadzą temu miejscu szansę na rozwój. Podziękował za odpowiednie rozwiązania prawne i deklaracje działań oraz wsparcia ze strony Pana Premiera i przedstawicieli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa .

Rewitalizacją stadniny w Białym Borze ma zająć się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Jak mówił zastępca dyrektora KOWR Jacek Malicki, w tym miejscu stworzony ma być większy kompleks turystyczny.

 – Środowisko końskie liczy na come back tej stadniny. Planujemy jednak inwestycję wykraczającą poza działalność związaną tylko z hodowlą koni. Dlatego planujemy atrakcje wynikające z położenia Białego Boru nad jeziorami Bielsko i Ławiczka – mówił wicedyrektor Malicki.MRiRW


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę